< Powrót
26
kwietnia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
yacht park

Marina Yacht Park w Gdyni już przyjmuje jachty

W piątek 26 kwietnia pierwszy jacht zacumował przy kei Mariny Yacht Park. Tym samym Gdynia wzbogaciła się o miejsce dla 120 jachtów.

Choć prace przy realizowanej na Molu Rybackim przez Polski Holding Nieruchomości inwestycji – apartamentowcach i marinie Yacht Park –  wciąż trwają, to pierwszy element jest już gotowy. 26 kwietnia otwarta została nawodna część Mariny Yacht Park.

– Początek sezonu żeglarskiego staje się dla nas początkiem działania Mariny Yacht Park – mówi Marcin Mazurek, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. – Jestem przekonany, że nasi klienci docenią walory Mariny Yacht Park – w tym zastosowanie najnowocześniejszych, ekologicznych, a zarazem bezpiecznych rozwiązań. Pierwsi goście, których mieliśmy okazję gościć dzisiaj, bardzo pozytywnie ocenili nasz obiekt. Dołożymy wszelkich starań, by w przyszłości dobrych komentarzy pod adresem Mariny Yacht Park było jak najwięcej. Wszystkim żeglarzom życzymy udanego sezonu żeglarskiego i pomyślnych wiatrów. Zapraszamy do Mariny Yacht Park.

Otwarcie mariny dla żeglarzy uświetniły mini-regaty jachtów klasy O’pen Skiff, a symboliczną inauguracją było wpłynięcie pierwszego jachtu – „Legii” – należącej do Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica”.

– Wejście było bardzo proste, bo miejsca jest dużo – mówi kpt. Jan Pinkiewicz z JKMW „Kotwica”. – Marina jest bardzo ładna i cieszę się, że gdyńscy żeglarze mają kolejne miejsce, w którym mogą cumować.

Choć do Mariny Yacht Park mogą już wpływać jachty, to inwestycja nie jest jeszcze w pełni gotowa. Końca dobiegają prace przy budynku bosmanatu i zaplecza socjalnego, którego otwarcie jest planowane za około dwa miesiące. Wtedy też obiekt zostanie udostępniony również dla spacerowiczów.

– Jestem zachwycona tą mariną i nie sądziłam, że wyjdzie tak dobrze – mówi Monika Niewczas, dyrektor Biura Inwestycji PHN S.A. – Mam nadzieję, że żeglarze znajdą tu dla siebie świetne miejsce. Czekamy jeszcze na wykończenie budynku bosmanatu i na pewno na koniec czerwca będą mogli korzystać z pełnej infrastruktury.

Oferta żeglarzy nie będzie jednak ograniczona tylko do mariny.

– Dopóki nie będą poprowadzone dalsze inwestycje, to wolna przestrzeń zostanie przeznaczona do zimowania jachtów, żeby komfort żeglarzy był jak największy – tłumaczy Aleksandra Mietlicka, prezes Dalmor S.A. – Zobaczymy, jakie jeszcze usługi dodatkowe uda się uruchomić. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju potrzeby, które się zrodzą. Jestem pewna, że marina będzie tętniła życiem – zarówno za sprawą żeglarzy, jak i spacerowiczów, którzy lubią widok jachtów.

Znany jest również cennik – w 2019 roku za dobę za stanowisko 10-metrowe trzeba zapłacić 76 zł, za 12-metrowe 92 zł, a za 14-metrowe 104 zł. Za dok dla skutera wodnego trzeba zaś zapłacić 28 zł.

Strona Mariny Yacht Park

Cennik

Marina Yacht Park mieści się w Basenie Prezydenta, przy Molu Rybackim w Gdyni. Posiada 120 miejsc cumowniczych z dostępem do wody i prądu oraz doskonale przegotowaną infrastrukturę. 72 miejsca przeznaczone są dla jednostek krótszych niż 14 metrów, 42 dla krótszych niż 12 metrów oraz 6 miejsc dla jednostek poniżej 10 metrów. Głębokość mariny pozwala na przyjęcie jednostek o zanurzeniu do 8 metrów. Dodatkowo Marina Yacht Park posiada 8 miejsc do dokowania skuterów oraz małych jednostek typu rib i łódek trenerskich ze specjalnie przygotowanymi dla tego typu jednostek pomostami pływającymi. Inwestorem jest Polski Holding Nieruchomości, a zarządcą Dalmor Property Managment.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ