< Powrót
6
czerwca 2017
Tekst:
Tomasz Siekierko
Zdjęcie:
Tomasz Siekierko

Masfrost Cup 2017 rozegrane

W miniony weekend na wodach Zalewu Wiślanego odbyła się piąta edycja „Masfrost Cup”. Regaty zaliczane są do cyklu Pucharu Bałtyku Południowego.

Do zawodów zgłosiło się czternaście jachtów, w tym cztery jednostki z Rosji. Organizatorom udało się przeprowadzić pięć wyścigów. W sobotę, przy pięknej pogodzie i wietrze o sile 3B rozegrano cztery „up and downy” po trasie o długości 3 Mm. W niedzielę, przy zmiennych warunkach (od 0B do 4B), rozegrano jeden wyścig o długości około 20 Mm.

Do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego jachty wystartowały w jednej grupie KWR. Pierwszy był jacht „Litwinka 2” dowodzony przez kapitana Mariana Drabińskiego. Na drugim miejscu uplasowała się „Vega” z kapitanem Sergiejem Zahadobko, na trzecim zaś „Ra” z kapitanem Ryszardem Dodą.

Do klasyfikacji „Masfrost Cup” jachty podzielono na trzy grupy startowe w zależności od przelicznika KWR.

Wyniki:

Grupa KWR 1
1. „Litwinka 2” – kpt. Marian Drabiński
2. „Ra” – kpt. Ryszard Doda
3. „Studio Line” – kpt. Jan Pieciukiewicz

Grupa KWR 2
1. „Vega” – kpt. Sergiej Zahadobko
2. „Błękitna Bryza” – kpt. Sławomir Kwiatkowski
3. „Wera” – kpt. Michaił Muleris

Grupa KWR 3
1. „Facil” – kpt. Stefan Politański
2. „Kareta II” – kpt. Wiesław Sawicki
3. „Ksenia” – kpt. Sergej Lapunin

Organizatorem regat był Klub Żeglarski UKS Tolkmicko, a sponsorem głównym firma „Masfrost” z Tolkmicka. Oprócz pucharów i talonów na zakupy w sklepie żeglarskim „Mazuria” dla zwycięzców poszczególnych grup, organizatorzy zapewnili nagrody rzeczowe wszystkim uczestnikom.

 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ