< Powrót
29
maja 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Matematyka pod żaglami
Matematyka pod żaglami w 2018 roku.

Matematyka pod żaglami ponownie na jeziorze Brodno Wielkie

Szkolenie żeglarskie, regaty i zajęcia z nawigacji odbędą się 1 i 4 czerwca w Brodnicy Górnej koło Kartuz. A wszystko to w ramach projektu Matematyka pod żaglami.

Wiele żeglarskich atrakcji czeka mieszkańców powiatu kartuskiego w dwa czerwcowe dni. Podobnie jak ubiegłym roku Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy, we współpracy z Kartuskim Centrum Kultury, Pomorskim Związkiem Żeglarskim i Centrum Inicjatyw Edukacyjnych, 1 i 4 czerwca zorganizuje regaty i zajęcia z nawigacji w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej.

1 czerwca o godzinie 14 rozpocznie się szkolenie żeglarskie połączone z regatami, a od godziny 15.30 zajęcia z nawigacji dla dzieci. Równolegle, od 14 odbywał się będzie Festyn Rodzinny z grami, zabawami, konkursami i występami artystycznymi. O 17 zaś szanty zaśpiewa Waldemar Mieczkowski z zespołem.

Program Festynu Rodzinnego

Druga część Matematyki pod żaglami odbędzie się 4 czerwca i będzie skierowana do uczniów szkół z powiatu kartuskiego.

– Weźmie w nich udział blisko 200 uczniów z trzynastu szkół – mówi Hanna Kajeta, komandor UKŻ Lamelka Kartuzy. – Obok szkolenia żeglarskiego i nawigacyjnego czekają ich w Złotej Górze również inne atrakcje,  przygotowane m.in. przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych, Kaszubski Park Krajobrazowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Dzieci i młodzież pływać będą na łódkach klasy Omega, a zajęcia nawigacyjne poprowadzi kpt. Leopold Naskręt, koordynator Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa i Edukacji Morskiej i sekretarz Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Dodatkowo udostępniony zostanie symulator żeglarski należący do PSŻiEM.

Wydarzenie wsparto środkami w ramach zadania „Matematyka pod żaglami receptą na aktywność rekreacyjno-sportową mieszkańców powiatu kartuskiego”.

Program Matematyki pod żaglami

PODZIEL SIĘ OPINIĄ