< Powrót
12
marca 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Pep Portas
Magdalena Kwaśna z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego walczy z Włoszką Francescą Clapcich.

Mateusz Grzempa piąty w Walencji

W niedzielę 12 marca zakończył się III Tydzień Olimpijski Wspólnoty Walenckiej. W regatach najlepiej popłynęły nasze Lasery 4,7 – Mateusz Grzempa był piąty, a Michał Krasodomski szósty.

W imprezie w Walencji wzięło udział 36 Polaków w klasach Laser Standard, Radial i 4,7. W pozostałych – 470, 420, RS:X, Techno 293, Raceboard, Formule Windsurfing, Europia oraz sterowanej radiem Vela IOM – nie było naszych reprezentantów. Niestety pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie wszystkich wyścigów – w sobotę na przeszkodzie stanął nie tylko brak wiatru, ale również gęsta mgła, która spowiła akwen.

W Tygodniu Olimpijskim najlepiej zaprezentowali się nasi żeglarze w klasie Laser 4,7. Mateusz Grzempa (Chojnicki Klub Żeglarski) zajął piąte miejsce, Michał Krasodomski (KS AZS AWFiS Gdańsk) szóste, Julia Rogalska (MBSW UKŻR Giżycko) ósme, a Maciej Jarosz (SYC Zefir-Drakkar Poraj) dwunaste. Zwyciężyła Hiszpanka Marta Peñarrubia Ramos, która wprawdzie nie wygrała żadnego wyścigu, ale płynęła najrówniej ze wszystkich zawodników.

Nieźle poszło również naszym Radialom – Wojciech Klimaszewski (MBSW UKŻR Giżycko) był dziewiąty, Magdalena Kwaśna (ChKŻ) dziesiąta, a Tytus Butowski (KS AZS AWFiS Gdańsk) piętnasty. Pierwsze miejsce zajęła Francesca Clapcich z Włoch, a drugie – z taką samą liczbą punktów – Martina Reino Cacho z Hiszpanii.

Do udanych zawodów w Walencji nie zaliczą nasi zawodnicy w klasie Laser Standard. Najlepszy z Polaków, Jakub Domagała (ChKŻ) zajął dwudziestą trzecią lokatę. Zwyciężył Hiszpan Joaquin Blanco Albalat.

Regaty zorganizowane zostały przez Real Club Naútico Torrevieja, Real Club Regatas Alicante, Real Federación Española de Vela i Federación Valenciana de Vela.

Wyniki Tygodnia Olimpijskiego

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ