< Powrót
3
lipca 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Bernie Kaaks
w Portugalii

ME Juniorów w kl. 420 i 470 – Polacy walczą w Portugalii

Czternaście polskich załóg wystartuje w rozpoczynających się 3 lipca w Portugalii Mistrzostwach Europy Juniorów w klasach 420 i 470.

Nasi żeglarze będą zmagać się we wszystkich klasach startujących w tych regatach. W portugalskiej Sesimbrze najliczniejszą grupę Polacy stanowią w klasie 420 Open. Wśród żeńskich załóg są: Magdalena Jagiełło i Nina Machowicz (MKS Dwójka Warszawa), Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (KS Spójnia Warszawa), Alicja Spruch i Marianna Kula (MKS Dwójka Warszawa) oraz Weronika Jaroszek i Sara Florczyńska (KS Spójnia Warszawa).

W klasyfikacji mężczyzn ścigać będą się Mateusz Krasowski i Julian Gloeh (MKS Dwójka Warszawa), Mateusz Szweda i Adrian Dubowski (KS Spójnia Warszawa) oraz Jan Turczynowicz i Dominik Ignaczewski (KS Spójnia Warszawa).

W klasie 420 U17 powalczą Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (Chojnicki Klub Żeglarski/KS AZS AWFiS Gdańsk), Jakub Gołębiowski i Filip Szmit (MOS SSW Iława/MBSW UKŻR Niegocin Giżycko) oraz Zofia Korska i Karolina Cendrowska (MKS Dwójka Warszawa).

Na starcie regat w klasie 470 stanie tylko jedna żeńska załoga z Polski – Antonina Marciniak i Hanna Dzik (KS Baza Mrągowo/YKP Gdynia). W klasyfikacji mężczyzn kl. 470 mamy za to trzy załogi: Seweryn Wysokiński i Jan Krasodomski (SEJK Pogoń Szczecin), Maciej Sapiejka i Dominik Janowczyk (SEJK Pogoń Szczecin) oraz Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKZ Olsztyn).

W Portugalii o trofea walczyć będą nie tylko załogi z Europy. Na liście startowej widnieją nazwiska młodych żeglarzy m.in. z Singapuru, Australii, Stanów Zjednoczonych i Japonii. Oznacza to, że do Portugalii zjechała się cała światowa czołówka młodych zawodników klas 420 i 470. Jak w tej stawce odnajdą się Polacy przekonamy się w najbliższych dniach. Regaty potrwają do 11 lipca.

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ