< Powrót
15
maja 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Zdjęcie:
Robert Deaves / 2019.finneuropeans.org
ME Klasy Finn
Piotr Kula.

ME klasy Finn: Pierwsze wyścigi i pierwsze rozstrzygnięcia

Piotr Kula zajmuje dwudzieste piąte, a Krzysztof Stromski pięćdziesiąte pierwsze miejsce po pierwszym dniu żeglarskich mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie Finn w Atenach.

Pierwsze wyścigi mistrzostw Starego Kontynentu w klasie Finn miały odbyć się w poniedziałek, ale uniemożliwił to zbyt słaby wiatr. W związku z tym rywalizacja rozpoczęła się dopiero we wtorek 14 maja i udało się przeprowadzić aż trzy wyścigi, nadrabiając jeden z dwóch straconych dzień wcześniej. W stolicy Grecji ściga się 84 zawodników z 33 krajów. Regaty mają formułę otwartą, mogą w nich startować także żeglarze spoza Europy.

Piotr Kula (GKŻ Gdańsk) dwukrotnie minął linię mety szesnasty i raz czterdziesty siódmy, co daje mu na razie dwudziestą piątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Z kolei Krzysztof Stromski (YC Rewa) przypływał trzydziesty czwarty, pięćdziesiąty dziewiąty oraz pięćdziesiąty czwarty i jest pięćdziesiąty pierwszy. Na prowadzeniu znajduje się mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Giles Scott z Wielkiej Brytanii (miejsca 1, 3 i 1).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na środę 15 maja, a regaty potrwają do soboty 18 maja.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ