< Powrót
31
maja 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Zdjęcie:
mat. prasowe
ME żeglarzy z niepełnosprawnościami

ME żeglarzy z niepełnosprawnościami 2019: Polacy świetnie!

Piotr Cichocki umocnił się na prowadzeniu, a Olga Górnaś-Grudzień i Waldemar Woźniak awansowali na pierwsze oraz trzecie miejsce w klasie Hansa 303 po kolejnych wyścigach mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami w Gmunden w Austrii.

Za nami trzeci dzień mistrzostw Starego Kontynentu na austriackim jeziorze Traunsee. W czwartek 30 maja organizatorom udało się przeprowadzić kolejne trzy wyścigi. Impreza ma formułę otwartą, dlatego mogą w niej startować także żeglarze spoza Europy.

Świetnie w klasie Hansa 303 nadal spisuje się broniący tytułu Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn). Wygrał wszystkie czwartkowe wyścigi i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Dobrze żeglował tego dnia także brązowy medalista sprzed roku Waldemar Woźniak (AKS Olsztyn). Miejsca trzecie, dwunaste oraz drugie pozwoliły mu awansować z pozycji piątej na trzecią. Drugą lokatę zajmuje Francuz Edouard Champault, który traci do Cichockiego dwanaście punktów, a Woźniaka wyprzedza o trzynaście.

Powody do zadowolenia mamy również z przebiegu rywalizacji w kategorii kobiet. Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn), ścigając się z mężczyznami mijała linię mety czwarta, dziewiąta oraz dziesiąta. Została liderką wśród pań, awansując z drugiej pozycji. W efekcie na drugie miejsce spadła Austriaczka Marina Perterer, która traci do Polki cztery punkty. Z kolei na trzeciej pozycji pozostała Hiszpanka Violeta del Reino.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na piątek 31 maja. Regaty potrwają do soboty 1 czerwca.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ