< Powrót
16
września 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
mechelinki

Mechelinki Katamaran Cup zakończone

W miniony weekend w Mechelinkach odbyły się regaty katamaranów. Pierwsza taka impreza w Gminie Kosakowo, pierwszy raz również wspólnie z projektem „Czyste Oceany”. W imprezie wzięli udział zawodnicy z całego kraju, a wśród nich mistrz świata juniorów A class.

Wiatr nie rozpieszczał uczestników. Udało się rozegrać trzy wyścigi w dosyć ciężkich warunkach przy wietrze w porywach do 27 węzłów. Było sporo wywrotek, nie brakowało ostrej walki. Organizatorzy zapowiadają, że regaty na pewno zostaną wpisane w żeglarski kalendarz na stałe.

Zawodnicy walczyli na wodzie, a dzieci i ich rodzice aktywnie uczestniczyli w ekologicznych warsztatach „Eko Czysty Ocean”, podczas których mówiono o segregacji śmieci i recyklingu, a także o tym jak dbać o morza i oceany. Oprócz tego animatorzy z EduFun przeprowadzali ciekawe gry i eksperymenty z użyciem ciekłego azotu. Można było nawet zobaczyć, jak wygląda proces filtrowania wody i tworzenia chmur! Organizatorzy, Stowarzyszenie Port Mechelinki, zapewniają, że to był udany weekend i coś zdecydowanie nowego w naszej gminie!

Wyniki
HC 16
1. Zuzanna Szadziul / Szymon Cierzan Klub Żeglarski UKS Navigo
2.Tomasz Mostowski/ Marta Mostowska – Sail&Ski Klub
3. Paweł Pepliński/ Natan Hetmańczyk – Port Mechelinki

A-class
1. Andrzej Senkus – UKS Navigo
2. Seweryn Krajewski – UKS Navigo
3. Marek Saj – Yacht Klub Stal Gdynia

PODZIEL SIĘ OPINIĄ