< Powrót
20
sierpnia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
twitter/RegatyZegrze
Triumfatorzy klasy Cadett.

Medale OOM 2017 w Zegrzu rozdane

XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży przeszła do historii. W niedzielę 20 sierpnia o godz. 15.15, rozpoczęła się uroczystość zakończenia zmagań młodych żeglarzy i żeglarek w klasach Optimist, Cadet i L’Eqipue.

Trwające od 16 do 20 sierpnia regaty na Zalewie Zegrzyńskim były drugą odsłoną tegorocznej edycji OOM. W pierwszej części (4-8 sierpnia) zmagali się żeglarze klas Laser 4,7 Laser Radial i Techno 293.

W niedzielę z tarczą wracają do rodzinnych miejscowości reprezentanci pomorskich klubów. Pomorze zwyciężyło w rywalizacji wojewódzkiej przed Mazowszem i woj. warmińsko-mazurskim. Aż pięć ekip z Pomorza znalazło się też w pierwszej dziesiątce klubowego zestawienia. Klubową rywalizację w podsumowaniu obu odsłon tegorocznej OOM wygrali zawodnicy SKŻ Ergo Hestia Sopot. To powtórka ich ubiegłorocznego sukcesu.

Natomiast w klasyfikacji indywidualnej poszczególnych klas, zawodnicy i zawodniczki z woj. warmińsko-mazurskiego zaliczyli w drugiej odsłonie OOM dwa zwycięstwa. Reprezentanci Pomorza, Suwalszczyzny i woj. zachodniopomorskiego zapisali na swoim koncie po jednym zwycięstwie.

W drugiej części Olimpiady triumfowali:

Maksymilian Cymerman (UKS Barnim Goleniów) – Optimist M
Agnieszka Pawłowska (CHKŻ) – Optimist K
Amelia Linowska i Julia Chmiel (Baza Mrągowo) – L’Equipe
Paweł Grabowski i Krystian Krysiak (PMOS Pisz) – Cadet M
Julia Hościłowicz i Julia Kundzicz (UKŻ Grot OSiR Suwałki) – Cadet K

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ