Jędrzej Szerle
Mariusz Sołtysiak/Sailingnet
Memoriał Ottona Weilanda

Memoriał Ottona Weilanda: Wiatr nie sprzyjał Optimistom

Tylko pięć wyścigów udało się przeprowadzić na Jeziorze Charzykowskim podczas XXII Memoriału Ottona Weilanda. Przez dwa dni na wiatr czekało 252 zawodników klasy Optimist.

Memoriał Ottona Weilanda to jedne z największych regat w Charzykowach, które co roku ściągają ponad dwustu zawodników z całej Polski. Nie inaczej było również w tym roku.

Niestety przez pierwsze dwa dni regat – w piątek i sobotę 11, 12 maja – przez złe warunki nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu. Z początku na Jeziorze Charzykowskim niemal w ogóle nie wiało, a jak wiatr się już pojawił, to był bardzo zmienny.

Wolny czas udało się spożytkować inaczej – dla młodych zawodników zorganizowano turniej piłki nożnej, a trenerzy mogli wziąć udział w szkoleniu przeprowadzonym przez Tomasza Figlerowicza, prezydenta Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist.

Dopiero w niedzielę 13 maja udało się przeprowadzić pięć wyścigów. W grupie A, w której wystartowało 25 Optimiściarzy, triumfowali zawodnicy gospodarzy – Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Pierwsze miejsce zajął Jeremi Szczukowski (który rok temu zwyciężył w grupie B), druga była Agnieszka Pawłowska, a trzeci Jacek Kalinowski.

W grupie B zwyciężył Konrad Wlazłowski (YKP Gdynia), druga była Lena Cituk (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko), a trzeci Szymon Wójcik (WKŻ Wolsztyn). Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a drugie wśród dziewcząt zajęła Alicja Michalewska (MOS SSW Iława), a trzecia wśród dziewczyn była Aleksandra Bobrowska.