< Powrót
1
czerwca 2015
Tekst:
Leopold Naskręt
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Laureaci Memoriału Tony’ego Halika.

Memoriał Tony’ego Halika – czyli ściganie się w Pucku

VII Regaty Memoriał Tony’ego Halika – podróżnika, dziennikarza, pisarza, patrona 14 polskich szkół – odbyły się w Pucku w niedzielę 31 maja. Patronowała im jak zawsze Elżbieta Dzikowska, niezawodna towarzyszka wędrówek sławnego podróżnika i żeglarza. Organizatorem był Pomorski Związek Żeglarski.

Sygnał do rozpoczęcia regat dali wspólnie Elżbieta Dzikowska i prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusławem Witkowski.

Na linii startu, na redzie portu Puck, o godz. 10 stanęły czteroosobowe załogi z Rumi, Garczyna, gmin Pruszcz Gdański i Kosakowo oraz  innych miejscowości.

Żeglarze inaczej niż w ubiegłych latach, kiedy starowali na Pomerankach, popłynęli na łodziach klasy PUCK.   Silny i szkwalisty wiatr o sile 4°B, przechodzący do 6°B wymagał od startujących dużych umiejętności.  Z uwagi na warunki atmosferyczne,  sędzia główny dopuścił do rozegrania jedynie 4 biegów.

Wielki Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego zdobyła załoga ze sternikiem Wojciechem Gackowskim w składzie:  Zachariasz Orland, Paweł Dorawa, Martyna Wantoch – Rekowska , z Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie.

Pozostałe miejsca zajęli:

Przemek Soja – indyw. (Chwaszczyno) – II miejsce
Konrad Bilewicz – OKSiBP Gmina Pruszcz Gdański – III miejsce 
Dawid Żmuda – Gimnazjum w Kosakowie – IV miejsce
Piotr Małysa – indyw. (Rumia) – V miejsce

Oprócz zwyczajowych dyplomów i nagród, cztery pierwsze załogi otrzymały od Elżbiety Dzikowskiej unikatowe trofea – pamiątkowe koszulki z czasów żeglowania pani Elżbiety i Tony’ego na „Halikówce” po Karaibach, Bałtyku i Morzu śródziemnym. 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ