< Powrót
23
marca 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Arek Fedusio
Przemysław Miarczyński - Formuła Windsurfing.

Międzynarodowy sezon regatowy w SKŻ Ergo Hestia

W nadchodzącym sezonie 2017 Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot po raz kolejny będzie gospodarzem imprezy rangi europejskiej. W dniach 11-15 czerwca w Sopocie odbędą się regaty Ergo Hestia Formula Windsurfing European Championships, zaliczane do cyklu mistrzostw Europy.

Zanim jednak sopocki akwen zapełni się zawodnikami w klasie Formuła Windsurfing, w dniach 9-11 czerwca rozegrane zostaną regaty Pucharu Prezydenta Sopotu. Zawody te, na stałe wpisane w kalendarz imprez w Sopocie, uznawane są za najstarsze w Polsce windsurfingowe regaty morskie. W tym roku, oprócz tradycyjnie mocnej obsady desek klas Techno293, RS:X, Raceboard, Formuły Windsurfing, zawodnicy zmierzą się w klasach Kitefoil Open i Kite TTR. Kite TTR, który w Sopocie zobaczymy pierwszy raz, został w ubiegłym roku wybrany jako klasa na Youth Olympic Games – młodzieżowe igrzyska olimpijskie. W sopockich regatach, mimo napiętego kalendarza imprez zagranicznych, wystartują również zawodnicy polskiej kadry narodowej RS:X.

Puchar Prezydenta Sopotu 

Puchar Prezydenta Sopotu będzie dla zawodników Formuły Windsurfing ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się już następnego dnia wyścigami cyklu mistrzostw Europy – Ergo Hestia Formula Windsurfing European Championships. Druga impreza cyklu rozegrana zostanie w sierpniu w Liepaji (Lipawie) na Łotwie. Najlepsi żeglarze całego cyklu zostaną mistrzami Europy.

Ergo Hestia Formula Windsurfing European Championships 

– Cieszymy się, że do Polski znów trafiają wysokiej rangi zawody klasy Formuła Windsurfing – mówi Piotr Oleksiak, organizator regat z ramienia SKŻ Ergo Hestia Sopot. – Tym bardziej, że nasi reprezentanci od lat z powodzeniem w niej rywalizują. Od kilkunastu tacy zawodnicy jak Dorota Staszewska, Marta Hlavaty, Agnieszka Pietrasik, Wojtek Brzozowski i na stałe mieszkający w Polsce reprezentant Australii Steve Allen, regularnie stawali na najwyższym podium mistrzostw świata. Liczymy, że i w tym roku będziemy się ciszyć z sukcesów naszych zawodników.

Organizatorem obu imprez jest Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia Sopot, a partnerami miasto Sopot, Ergo Hestia oraz Pomorski Związek Żeglarski. 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ