22
czerwca 2015
Filip Lipski
Zwycięskie dziewczyny, do lewej: Pola Dzik, Aleksandra Mindak i Kornelia Dobaczewska.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2015

W miniony weekend 20-21 czerwca na Jeziorze Charzykowskim odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kl. Optimist. Organizatorem był Chojnicki Klub Żeglarski.

Jest to jedyna punktowana impreza w Systemie Sportu Młodzieżowego dla kategorii wiekowej Młodzika w żeglarstwie. Na starcie zameldowali się zawodnicy Strefy B – województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego w klasie Optimist gr. B do lat 13. Ogółem w zawodach sklasyfikowanych zostało 76 zawodników i zawodniczek z 12 klubów. Województwo pomorskie reprezentowało 60 dziewcząt i chłopców z 8 klubów.

Organizator zaplanował 7 wyścigów. Pierwszego dnia w słabym i zmiennym wietrze rozegrano dwa z planowanych czterech. Po zejściu na brzeg na młodych żeglarzy czekało wiele atrakcji – Festyn „Wianki” i ognisko z kiełbaskami.  W drugim dniu mimo nadal trudnych warunków – słabego i kręcącego wiatru  – Komisja Regatowa pod przewodnictwem sędziego głównego regat Barbary Grabarz przeprowadziła wszystkie trzy zaplanowane wyścigi.

W kategorii dziewcząt zwyciężyły:
1. Pola Dzik – YKP Gdynia (1 miejsce ogólnie dz.+ ch. razem)
2. Aleksandra Mindak – LKS Charzykowy
3.Kornelia Dobaczewska – MKŻ Żnin

W kategorii chłopców zwyciężyli:
1. Kamil Manowiecki – YKP Gdynia (2 miejsce ogólnie dz.+ ch. razem)
2. Jakub Wiedeheft – MKŻ Arka Gdynia
3. Gustaw Miciński – YKP Gdynia

Pełne wyniki

Klasyfikacja klubów i województw zgodnie z punktacją Systemu Sportu Młodzieżowego przedstawia się następująco: