< Powrót
9
lipca 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz/pya.org.pl
Zdjęcie:
Martina Orsini
MS Juniorów
Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch.

Mikołaj Staniul z Jakubem Sztorchem czwartą załogą MŚ Juniorów!

Mikołaj Staniul z Jakubem Sztorchem (YKP Gdynia) wywalczyli czwarte miejsce w klasyfikacji open i pierwsze w kategorii U21 podczas Mistrzostw Świata Juniorów w klasie 49er. Zawody odbywały się w norweskim Risor od 3 do 7 lipca. To najlepszy wyniki w historii występów naszych zawodników w tej kategorii wiekowej.

– Warunki podczas regat były bardzo zróżnicowane – powiedział Przemysław Filipowicz trener kadry narodowej juniorów. – Od słabego zmiennego wiatru od brzegu, po 18 węzłową bryzę z morza. Przez większość regat zawodnicy żeglowali na silnym prądzie

Początek regat był dla obu reprezentantów pomorskiej kadry młodzieżowej dość trudny. Głównie ze względu na zmienne i trudne warunki. Nasza załoga zajmowała miejsca w drugiej dziesiątce. Ich atutem jest dobre żeglowanie w silnym wietrze co pokazali w drugiej części zawodów. W końcówce eliminacji pływali w czołówce, co dało im awans do złotej grupy z czwartego miejsca. Warto dodać że zakwalifikowali się do niej jako najmłodsza i jedyna załoga U21.

Podczas dwóch ostatnich dni regat rozegrano 5 wyścigów a walka o medale rozgrywała się pomiędzy siedmioma załogami. Ostatecznie nasza załoga zajęła miejsce czwarte a pierwsze wśród zawodników do 21 roku życia.

W regatach startowały 54 złogi.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ