< Powrót
20
grudnia 2015
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Mikołajkowa zabawa w Gdyni

W niedzielne przedpołudnie, 20 grudnia, reprezentacje żeglarzy, sponsorów, samorządowców i żużlowców zmierzyły się w turnieju piłkarskim na parkiecie hali Gdynia Arena. Rywalizacji sportowej towarzyszyły liczne atrakcje dla najmłodszych – pływanie na symulatorze żeglarskim, ćwiczenia z judokami czy pokazy cheerleaderek.

W turnieju wzięli udział m.in.: wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, który powitał uczestników i publiczność, przewodniczący Rady Miasta Gdyni Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera i złoty medalista olimpijski i były minister sportu Adam Korol.

W turnieju niepokonani okazali się żużlowcy, którzy zakończyli imprezę bez porażki i drugi raz z rzędu wywalczyli puchar. Drugie miejsce przypadło samorządowcom, a ostatni stopień podium zajęła drużyna sponsorów. Tabelę turnieju zamykali żeglarze.

 – W turnieju były bardzo duże emocje – mówił dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, Marek Łucyk. – Cieszę się, że aż cztery drużyny mogły grać, wszystkie profesjonalnie przygotowane i ubrane. Słyszałem, że niektórzy od wielu tygodni trenowali i to widać na boisku. Cieszymy się też, że nikomu się nic nie stało. Czystym przypadkiem jest, że żużlowcy dominowali – po prostu czarny kolor koszulek ma związek z ciemną stroną mocy i pewnie dlatego idzie im trochę lepiej. Strefa sportu również wyszła bardzo fajnie, przyszło dużo dzieciaków, więc cieszymy się z tego, że kolejny razem możemy tutaj w Gdyni gościć tę imprezę.

Uczestnikom turnieju gra w piłkę halową sprawiła wiele radości, ale jeszcze lepiej bawili się widzowie, zwłaszcza ci najmłodsi. Na trybunach słodycze rozdawali śnieżynki, elfy i sam Święty Mikołaj, a w przerwach pomiędzy kolejnymi meczami można było usłyszeć kolędy w wykonaniu chóru Soli Deo, zobaczyć pokazy cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku i wziąć udział w konkursach.

Na dzieci czekała także wydzielona strefa sportu z grami, zabawami i warsztatami. Atrakcje dla najmłodszych przygotowali m.in. Pomorski Związek Żeglarski, który udostępnił specjalny symulator żeglarski, elementy treningu pokazywali zawodnicy Gdynia Seahawks, mistrza Polski w futbolu amerykańskim, a Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni uczył czym jest iluzja.

– Zabawa na symulatorze bardzo się podobała, przypominała prawdziwe żeglowanie – mówiły Basia i Karolina, które z rodzicami przyjechały z Gdańska. – Najfajniejszą częścią było, jak się łódka przechylała. I zupełnie nie przypominało to gry komputerowej.

Impreza zorganizowana została po raz czwarty przez Fundację Sport na Zdrowie, a jej hasłem było „Pomagajmy uwalniać oddech”. Patronat honorowy nad nią objęli Pomorski Związek Żeglarski, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek. Patronem medialnym był portal Żeglarski.info.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ