< Powrót
18
stycznia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Ministerstwo dopłaci do remontu

Ogłoszona w pierwszych dniach stycznia tegoroczna edycja Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej to szansa dla przystani i klubów żeglarskich na dofinansowanie niezbędnych remontów. Nie będzie to jednak metoda pozyskania środków na reanimację upadających instytucji czy małych klubów bez zaplecza kadrowego i szerokiej oferty szkoleniowej.

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowany jest do podmiotów budżetowych lub stowarzyszeń i fundacji prowadzących obiekty sportowe takie jak: sale sportowe, kryte pływalnie, przystanie żeglarskie i kajakowe, boiska, korty, trasy narciarskie itp.

PMIS ma wesprzeć remonty i modernizacje, nie wyklucza także dofinansowania budowy nowych obiektów. Należy jednak pamiętać, że dotowane będą przede wszystkim te elementy infrastruktury, które mają bezpośredni związek z uprawianiem sportu, a nie np. zaplecze widowiskowe lub socjalne.

„Program zakłada wsparcie finansowe modernizacji infrastruktury sportowej służącej dobrze funkcjonującym szkoleniowo klubom sportowym, to jest takim, w których istnieje profesjonalna kadra trenersko-instruktorska, szeroka podstawa piramidy szkoleniowej oraz wymierne sukcesy sportowe” – czytamy w programie.

Maksymalna kwota dopłaty, w przypadku przystani jachtowych, może wynieść do 50 procent kwalifikowanych kosztów zadania, jednak nie więcej niż 2 mln zł. Minimalna zaś nie mniej niż 300 tys. zł.

Program Modernizacji Infrastruktury Sportowej – szczegółowe informacje

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ