< Powrót
24
stycznia 2017
Tekst:
dol, EG
Zdjęcie:
arch. Karola Jabłońskiego

Mistrz nie odpuszcza!

Po pierwszym dniu rozgrywanych w Stanach Zjednoczonych Mistrzostw Świata w klasie DN Karol Jabłoński (Olsztyński Klub Żeglarski) prowadzi po trzech wygranych wyścigach. Na drugim miejscu znalazł się Amerykanin Matt Struble, a Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) zajmuje trzecią lokatę.

Obrońca mistrzowskiego tytułu od samego początku żeglował świetnie, zwyciężając bez problemu w pierwszych dwóch wyścigach. W trzecim stoczył zaciętą walkę z trzykrotnym mistrzem świata Mattem Sturbem, którego wyprzedził na ostatniej halsówce, co przypieczętowało jego dominację po pierwszym dniu zawodów.

– To był dla mnie wspaniały początek mistrzostw, cieszę się, że mogę rywalizować z dużo młodszymi zawodnikami – podsumował pierwszy dzień MŚ Karol Jabłoński. – Dzisiaj żeglowałem poprawnie taktycznie i miałem doskonałą szybkość, która ułatwiała mi odrabianie strat. Słaby wiatr faworyzował moich młodszych rywali, którzy są lżejsi ode mnie i dużo szybciej rozpędzają bojery na starcie. Ale poradziłem sobie.

Pozycję czwartą zajmuje również  zawodnik polski – Robert Graczyk i szóstą – Tomasz Zakrzewski (obaj Mazurski Klub Żeglarski Mikołajki). 

W mistrzostwach bierze udział 120 zawodników z 10 krajów, którzy rywalizują w trzech 40-osobowych grupach. We wtorek kolejny dzień zmagań. Karol Jabłoński przewidywał, że w związku z opóźnieniem rozpoczęcia mistrzostw i słabym wiatrem w kolejnych dniach, zawody zostaną rozstrzygnięte już w poniedziałek po trzech wyścigach. Organizatorzy zdecydowali jednak na rozegranie kolejnych. Regaty rozgrywane są na jeziorze Kegonsa koło Medison w stanie Wisconsin. 

Aktualna tabela wyników Mistrzostw Świata

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ