< Powrót
13
czerwca 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Championship na półmetku

Po drugim dniu wyścigów czołówka pozostaje bez zmian. Prowadzi Hubert Mokrzycki (AZS UW Warszawa) z dwupunktową przewagą nad Wojtkiem Brzozowskim (MOS 2 Warszawa), który ma taką samą liczbę punktów jak Michał Polanowski (MOS 2 Warszawa) na trzecim miejscu i Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) na czwartej pozycji, z trzypunktową stratą do lidera.

Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), jedyna kobieta ścigającą się w tych regatach, mimo ciężkich warunków awansowała o jedną pozycję i zajmuje 11 miejsce. Wśród juniorów najlepszy jest Michał Polak (GKŻ Gdańsk) zajmujący 12 pozycję.

Sędzia główny regat Ewa Jodłowska podsumowuje dzisiejszy dzień:

– Były bardzo trudne warunki, silny i porywisty wiatr, w szkwałach dochodzący do 36 węzłów. Udało nam się przeprowadzić tylko dwa wyścigi. Ze względu na trudne warunki na akwenie dzisiaj, juniorzy zamiast dwóch okrążeń, mogli robić tylko jedno i mieć zaliczony wyścig. Drugi wyścig był szczególnie ciężki, linię startu udało się przekroczyć tylko 12 zawodnikom. Po planowanej przerwie mieliśmy powrócić na wodę, ale wiatr się wzmagał coraz bardziej, więc zrezygnowaliśmy.

Jutro kolejne wyścigi, prognoza wiatrowa bardziej optymistyczna.

Organizatorem imprezy jest Sopocki Klub Żeglarski ERGO Hestia Sopot, a partnerami miasto Sopot, ERGO Hestia oraz Pomorski Związek Żeglarski. Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP 3, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, W Ślizgu oraz Żeglarski.info.

Wyniki

Galeria 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ