< Powrót
12
czerwca 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Mistrzostwa Europy Formuły Windsurfing wystartowały!

Poniedziałek 12 czerwca był pierwszym dniem rozgrywanych w Sopocie ERGO Hestia Championships, zaliczanych do cyklu Mistrzostw Europy Formuły Windsurfing. Wietrzna aura dopisała zawodnikom, rozegrano cztery z zaplanowanych pięciu wyścigów, a na prowadzeniu znaleźli się reprezentanci Polski.

Nie zawiedli faworyci. Obrońca ubiegłorocznego tytułu mistrz starego kontynentu, Michał Polanowski (MOS 2 Warszawa), zajmuje po dzisiejszej serii trzecią lokatę, a Wojciech Brzozowski (MOS 2 Warszawa), który także ma na koncie tytuł mistrza Europy, był drugi. Prowadzi Hubert Mokrzycki (AZS UW Warszawa), który wyprzedza o punkt Brzozowskiego, a od Michała Polanowskiego dzielą go dwa punkty. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), na co dzień ścigający się w klasie RS:X jest na czwartej lokacie ze stratą trzech punktów do lidera.

Jedyną kobietą ścigającą się w podczas tych regat gronie zawodników Formuły Windsurfing jest Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która lokowała się w środku stawki, zajmując dziś 12 miejsce.

Emocje związane z kolejnymi wyścigami już jutro, we wtorek 13 czerwca. Na godzinę 11 zaplanowano pierwszy start. Lista dzisiejszych wyników dostępna jest na stronie sopockich regat.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ