Jędrzej Szerle
Luis Fraguas
Europy Juniorów w klasach 420 i 470

Mistrzostwa Europy Juniorów w klasach 420 i 470: Mamy dwa medale!

Srebrne medale na Mistrzostwach Europy Juniorów w klasach 420 i 470 zdobyli Jakub Gołębiowski i Filip Szmit oraz Zofia Korsak i Karolina Cendrowska.

Z bardzo dobrej strony pokazali się młodzi polscy żeglarze na Mistrzostwach Europy Juniorów w klasach 420 i 470, które zakończyły się w środę, 11 lipca. Z rozgrywanych w Portugalii zawodów wracamy z dwoma srebrnymi medalami.

Nasze załogi najlepiej spisały się w klasie 420 U17. Jakub Gołębiowski i Filip Szmit (MOS SSW Iława/MBSW UKŻR Niegocin Giżycko) zajęli drugie miejsce wśród Europejczyków (trzecie w klasyfikacji ogólnej). Polacy przez długi czas byli liderem, ale szanse na złoto odebrał im ostatni wyścig, w którym przypłynęli dopiero na dwudziestej dziewiątej pozycji.

Na drugim miejscu wśród kobiet uplasowały się Zofia Korska i Karolina Cendrowska z MKS Dwójka Warszawa (szesnaste w klasyfikacji ogólnej). W czołówce znaleźli się też Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (Chojnicki Klub Żeglarski/KS AZS AWFiS Gdańsk), którzy regaty ukończyli na dziewiątej pozycji (dwunastej w klasyfikacji ogólnej).

W klasie 420 Open najlepiej spisały się Gabriela Czapska i Hanna Rajchert (KS Spójnia Warszawa), które regaty ukończyły na dziewiątym miejscu wśród kobiet i trzydziestym czwartym spośród wszystkich europejskich zawodników. Reszta Polaków zajęła dalsze miejsca i nie awansowała do złotej floty.

Siódmą lokatę w klasie 470 kobiet zajęły Antonina Marciniak i Hanna Dzik (KS Baza Mrągowo/YKP Gdynia). Z kolei w 470 mężczyzn siódme miejsce przypadło Maciejowi Sapiejce i Dominikowi Janowczykowi (SEJK Pogoń Szczecin), dwudzieste czwarte Marcinowi Urbańskiemu i Maciejowi Kruścowi (OKZ Olsztyn), a trzydzieste drugie Sewerynowi Wysokińskiemu i Janowi Krasodomskiemu (SEJK Pogoń Szczecin).