< Powrót
13
maja 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Yacht Club de Monaco

Mistrzostwa Europy w klasie 470: Skrzypulec i Ogar z brązem!

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zajęły trzecie miejsce w zakończonych w sobotę 13 maja Mistrzostwach Europy w klasie 470.

W rozgrywanej w Monako imprezie wystartowało dziewięćdziesiąt załóg. Wśród nich polska – Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin / KS AZS AWFiS Gdańsk). Na mistrzostwach zabrakło Irminy Mrózek Gliszczynskiej, która wciąż nie wróciła na wodę po operacji zerwanego więzadła krzyżowego w kolanie.

Polski team zaczął zawody od osiemnastego miejsca, ale w kolejnych wyścigach było już lepiej. Parze Skrzypulec – Ogar sprzyjały wyniki rywalek, które również miewały gorsze moemnty, dzięki czemu w czwartek nasze reprezentantki awansowały na pierwsze miejsce w klasyfikacji. Niestety w piątek nie udało się utrzymać tej lokaty i załoga „Księcia” spadła na trzecią pozycję.

W sobotę miał odbyć się wyścig finałowy, ale na przeszkodzie stanęła pogoda. Po kilku godzinach czekania na odpowiednie warunki, rywalizacja kobiet została zakończona na ośmiu wyścigach, które przeprowadzone zostały do piątku.

Ostatecznie mistrzostwo Europy zdobyła holenderska załoga Afrodite Zegers i Anneloes Van Veen, a srebro Elena Berta i Sveva Carraro z Włoch. Brązowy medal trafił do Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się szwedzki duet Carl-Fredrik Fock i Marcus Dackhammar. Srebrny medal trafił do Guillaume Pirouelle i Jeremiego Miona z Francji, a brązowy do hiszpańskiej załogi Jordi Xammar i Nicolas Rodriguez.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ