< Powrót
9
maja 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Thom Touw
Mistrzostwa Europy w klasie Laser

Mistrzostwa Europy w klasie Laser: Arian i Rudawski w czołówce po dwóch dniach

Aleksander Arian i Marcin Rudawski świetnie rozpoczęli Mistrzostwa Europy w klasie Laser. Po dwóch dniach rywalizacji Radiali zajmują odpowiednio drugie i czwarte miejsce.

Siedmioro Polaków wystartowało we francuskim La Rochelle w zmaganiach najlepszych zawodników kontynentu w klasie Laser. Powody do zadowolenia mają przede wszystkim nasi reprezentanci w klasie Laser Radial.

Aleksander Arian (Sailing Team Rzeszów) świetnie popłynął we wtorek 8 maja, zajmując pierwsze i drugie miejsce, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej plasuje się na drugiej pozycji. Nie zawodzi także nasz etatowy medalista (ośmiokrotny mistrz Europy i sześciokrotny świata) Marcin Rudawski z MKS Dwójka Warszawa, który zajmuje czwarte miejsce.

Nieco gorzej spisuje się w klasie Laser Radial kobiet Agata Barwińska. Zawodniczka MOS SSW Iława po czterech wyścigach zajmuje trzydzieste miejsce.

W klasie Laser Standard najwyżej z Polaków po czterech wyścigach jest – na pozycji trzydziestej trzeciej – Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin). Kolejny z naszych reprezentantów, Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), zajmuje czterdzieste szóste miejsce.

Mistrzostwa Europy seniorów w klasie Laser Standard i Radial potrwają do soboty 12 maja.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ