< Powrót
13
maja 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Mistrzostwa Europy w klasie RS:X: Zocha ze złotem

W sobotę 13 maja w Marsylii zakończyły się Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w klasie RS:X. Złoty medal zdobyła Zofia Klepacka.

W rozpoczętych 8 maja zawodach startowało 265 żeglarzy, w tym aż 23 Polaków. Po trzech dniach wyścigów w trudnych warunkach, które w czwartek uniemożliwiły przeprowadzenie choćby jednego biegu, spośród seniorów, seniorek, juniorów i juniorek udało się wyłonić po dwunastu zawodników, którzy w sobotę zmierzyli się w finałach.

W mistrzostwach rewelacyjnie spisała się Zofia Klepacka. Zawodniczka Legii Warszawa przez całą imprezę zajmowała miejsca w czołówce, a do finałów – rozgrywanych w formule pucharowej – przystąpiła jako trzecia zawodniczka w klasyfikacji. W najważniejszych wyścigach w Marsylii popłynęła rewelacyjnie i zdobyła tytuł mistrzyni Europy.

Nieco gorzej poszło naszym pozostałym reprezentantom – zarówno Maja Dziarnowska, jak i Paweł Tarnowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot) odpadli w ćwierćfinałach, zajmując odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce. Mistrzem Europy w rywalizacji mężczyzn został Francuz Louis Giard.

W czołowej dwunastce znalazły się również dwie nasze juniorki. Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) przeszła przez ćwierćfinał, ale w półfinale musiała uznać wyższość przeciwniczek i zajęła ostatecznie piąte miejsce. Jej klubowa koleżanka Weronika Marciniak miała nieco mniej szczęścia i uplasowała się na jedenastej lokacie.

Wyniki:

Seniorki
Seniorzy
Juniorki
Juniorzy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ