< Powrót
18
września 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Bartosz Cirocki
Mistrzostwa Kartuz
W ubiegłorocznych Mistrzostwach Kartuz rywalizowało około 150 zawodników.

Mistrzostwa Kartuz zakończą Żeglarski Puchar Kaszub

W weekend 21-22 września na jeziorze Brodno Wielkie odbędą się XIII Mistrzostwa Kartuz. Rywalizować w nich będą Optimisty, Cadety, Omegi i łódki w kategorii Open.

Dwudniowe zawody, organizowane przez Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy, to ostatnie regaty tegorocznego V Żeglarskiego Pucharu Kaszub. W jego skład weszło pięć imprez – oprócz Mistrzostw Kartuz również Puchar Mechelinek, Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich, Puchar Wójta Gminy Kościerzyna i Regaty o Puchar Jeziora Raduńskiego Górnego.

Finałowe regaty cyklu odbędą się na jeziorze Brodno Wielkie i w pobliskim w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej. Wystartują w nim zawodnicy klas Optimist grupy 0, UKS i B, Cadet, Omega i Open. Dla Optimist gr. 0 planowane jest przeprowadzenie czterech, a dla pozostałych klas siedmiu wyścigów.

– Spodziewamy się w tym roku około 120 młodych zawodników – mówi Hanna Kajeta, komandor regat. – Wszystko też wskazuje, że w weekend pogoda będzie piękna, więc zapowiadają się wspaniałe zawody.

W ubiegłym roku w XII Mistrzostwach Kartuz rywalizowało około 150 zawodników. W regatach pływać będą jednak nie tylko sportowcy – w ramach „Vip rejs” w zmaganiach wezmą udział również lokalni samorządowcy.

Regaty zostaną uroczyście otwarte w sobotę 21 września o godzinie 10, a o 11 rozpoczną się pierwsze wyścigi. Zakończenie zaplanowane jest w niedzielę 22 września około godziny 15.

XIII Mistrzostwa Kartuz zostały dofinansowane przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i są organizowane we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Cykl V Żeglarskiego Pucharu Kaszub jest organizowany z inicjatywy prezesa UKŻ Lamelka Kartuzy Mirosława Plichty i komandor klubu Hanny Kajety, przy współpracy z władzami gminy Kartuzy oraz gmin uczestniczących w pucharowej rywalizacji. Patronat medialny nad imprezą objął portal Żeglarski.info.

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ