< Powrót
13
września 2018
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
kartuzy.pl
IV

Mistrzostwa Kartuz na zakończenie IV ŻPK

22 i 23 września rozegrane zostaną XII Mistrzostwa Kartuz w ramach IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub oraz Okręgowe Mistrzostwa w klasie Cadet. Akwenem zawodów będzie jezioro Brodno, a bazą Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej.

Regaty zostaną rozegrana w klasach Optimist B, UKS i 0 oraz Omega i Open, a na oddzielnej trasie ścigać się będą zawodnicy w klasie Cadet.

Program:

Piątek, 21 września
17.00-19.00 – zgłoszenia do regat

Sobota, 22 września
11.00 – start do pierwszego wyścigu klas Omega, Open
11.05 – start do pierwszego wyścigu klasa Cadet
11.10 – start do pierwszego wyścigu kl. Optimist gr. B, UKS

Niedziela, 23 września
10.00 – starty do kolejnych wyścigów
13.30 – regaty VIP rejs dla samorządowców w ramach IV ŻPK

Przed ostatnim pucharowym rozdaniem w grupie Optimist 0 na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej znalazł się Michał Kowalczyk z KS Damroka Chmielno, a kolejne trzy lokaty zajmują zawodnicy UKŻ Lamelka Kartuzy. Kowalczyk ma 14 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Bartoszem Słabkiem. On z kolei o dwa oczka wyprzedza swoją klubową koleżankę, Kalinę Szostek.

W klasyfikacji grupy UKŻ niepodzielnie królują zwodnicy UKŻ Lamelka Kartuzy, przy czym o ostatecznym rozdaniu miejsc na podium zdecydują mistrzowskie regaty na jeziorze Brodno. Walkę o drugą lokatę stoczą między sobą Igor Foltyn (358 pkt.) i Maksymilian Konkel (255 pkt.).

W Cadetach dominują reprezentantki UKS Wodniacy Garczyn, które zostawiły w tyle zawodników UKŻ Lamelka Kartuzy. Jednak w ogólnej klasyfikacji klubowej IV ŻPK to właśnie ten drugi klub dzierży palmę pierwszeństwa przed Wodniakami. Na trzecim miejscu znalazło się Stowarzyszenie Port Mechelinki.

– Ten rok jest dla nas bardzo ważny pod względem sportowym – mówi komandor Lamelki, Hanna Kajtea. – Żeglarski Puchar Kaszub jest takim pierwszym szczeblem dla zawodników w ich sportowym rozwoju. To taki przedsionek przyszłej sportowej rywalizacji i kolejnych startów.

Organizatorami XII Mistrzostw Kartuz są UKŻ Lamelka i gmina Kartuzy. Zawody na Jeziorze Brodno to już ostatnie zmagania w ramach IV Żeglarskiego Pucharu Kaszub. 13 października w Kosakowie odbędzie się podsumowanie Pucharu i wręczenie nagród zwycięzcom cyklu. Gospodarzami i organizatorami wydarzenia będą Stowarzyszenie Port Mechelinki, gmina Kosakowo oraz Pomorski Związek Żeglarski, który patronuje całemu Żeglarskiemu Pucharowi Kaszub. Patronat medialny nad IV ŻPK sprawuje portal Żeglarski.info.

Zawiadomienie o regatach

Klasyfikacja generalna

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ