< Powrót
11
września 2019
Tekst:
mat. prasowe, dol
Zdjęcie:
KNOZŻ
konin

Mistrzostwa Okręgu o Puchar Prezydenta Miasta Konina

Koniński Okręgowy Związek Żeglarski, Klub Żeglarski „Bryza” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na regaty z cyklu Grad Prix Jezior Konińskich. Będą to Mistrzostwa Okręgu o Puchar Prezydenta Miasta Konina. Impreza odbędzie się 14 września na Jeziorze Pątnowskim.

Uczestnicy regat będą ścigać się w klasach Omega Standard oraz Sport, Optimist, a także w klasach turystycznych, T-1, T-2 i T-3. Odbędą się też wyścigi w kategorii Open i jachtów Ancora.

– Spodziewamy się co najmniej 20 jachtów, ale pogoda dopisuje, a lista zgłoszeń wciąż jest otwarta, więc może być ich więcej – mówi komandor regat Andrzej Dębowski. – To jeszcze nie koniec rywalizacji w ramach Grand Prix, bo przed nami regaty zakończenia sezonu i Regaty Barbórkowe, które tradycyjnie rozgrywane są pod koniec listopada. Te ostatnie cieszą się sporą popularnością także wśród żeglarzy z innych regionów Polski, więc spodziewamy się wielu gości.

Program regat
Sobota, 14 września
godz. 11.00 – oficjalne otwarcie regat
godz. 12.00 – start do regat
godz. 14.00 – posiłek (grochówka)
godz. 16.00 – ogłoszenie oficjalnych wyników i rozdanie nagród

Uczestnicy mogą potwierdzać swój udział w regatach wysyłając informacje na adres: r.latanowicz@knozz.pl lub telefonicznie, pod numerem 501 614 040.

Bazą regat będzie przystań żeglarska Miejskiego Ośrodka Wypoczynkowego Przystań Gosławice przy ul. Rybackiej 7 w Koninie.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ