< Powrót
12
sierpnia 2015
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Łukasz Nazdraczew

Mistrzostwa Polski i finał Pucharu Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2015

W najbliższy weekend, 14-16 sierpnia, w Jastarni na Półwyspie Helskim, od strony morza, zostanie rozegrany finał ogólnopolskich zawodów Ford Kite Cup 2015. Ostatnie z tego cyklu zawody wyłonią mistrza Polski w konkurencji Freestyle i Formuła Kite i będą jednocześnie podsumowaniem całego Pucharu Polski w tych konkurencjach.

W Jastarni rozegrane zostaną także zawody w konkurencji Twin Tip Racing. Możemy spodziewać się zaciętej rywalizacji we wszystkich rozgrywanych konkurencjach i kategoriach. 

We Freestyle’u kobiet, mimo wyraźnej przewagi technicznej Karoliny Winkowskiej z Teamu Forda, w walce o Puchar Polski FKC liczą się również Natalia Grabowska i Katarzyna Lange.

Wśród mężczyzn zwycięzca zawodów w Rewie i Łebie Posito Martinez z Dominikany musi wciąż uważać na będących tuż za nim w rankingu Victora Borsuka i Marka Rowińskiego. Wszyscy trzej świetnie zaprezentowali się w dotychczas rozegranych zawodach i wciąż mają szansę na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji.

Wśród młodzików Puchar Polski FKC wywalczył już Krzysztof Issel, pokonując trzykrotnie Denisa Żurika. W walce o trzecie miejsce w tej klasyfikacji liczą się trzej zawodnicy: Wojciech Andrzejewski, Wiktor Kun i Jan Szlagowski.

W konkurencji Formuła Kite Racing Puchar Polski FKC zapewnił już sobie Maksymilian Żakowski, który zwyciężył we wszystkich trzech rozegranych zawodach. Spodziewać się jednak można, że walka o  mistrzostwo Polski będzie bardzo zacięta, bo będący ostatnio w wyśmienitej formie Błażej Ożóg, który zdobył brązowy medal mistrzostw świata i Tomasz Janiak tegoroczny wicemistrz świata Masters też będą chcieli zawalczyć o ten tytuł.

Młodzi zawodnicy startujący w konkurencji Freestyle zbierać będą punkty do klasyfikacji Ligii Szkół Kitesurfingowych.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która jak co roku gości znanych aktorów, sportowców oraz dziennikarzy.

Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w zawodach do zapoznania się z regulaminem na stronie www.fordcup.pl. Bieżące informacje o zawodach w Jastarni śledzić będzie można na stronie wydarzenia na facebooku.

Program zawodów:

14 sierpnia (piątek)
8.00-9.30 – rejestracja zawodników
10.00 – skippers meeting oraz losowanie grup
10.30-19.00 – rozgrywanie zaplanowanych konkurencji

15 sierpnia (sobota)
9.00 – skippers meeting
9.30-19.00 – rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
19.00 – wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

16 sierpnia (niedziela) – dzień rezerwowy zawodów
9.00 – skippers meeting
9.30-16.00 – rozgrywanie zaplanowanych konkurencji
18.00 – wręczenie nagród zwycięzcom oraz zakończenie zawodów

PODZIEL SIĘ OPINIĄ