< Powrót
5
sierpnia 2015
Tekst:
UKS Navigo
Zdjęcie:
UKS Navigo

Mistrzostwa Polski Katamaranów oraz Sopot Finn Cup od piątku w Sopocie

W dniach 7-9 sierpnia 2015 r. w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Polski Katamaranów oraz regaty Sopot Finn Cup. Zawody organizuje Uczniowski Klub Sportowy Navigo pod patronatem Miasta Sopotu oraz auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

O tytuły najlepszych w Polsce rywalizować będą zawodnicy pływający na katamaranach klasy A, Open oraz Open Młodzież. Ponadto w ramach Pucharu Polski Katamaranów ścigać się będą klasy Hobie Cat 16 i F18. W regatach weźmie udział 40 dwukadłubowych jednostek z całej Polski i z zagranicy.

Widowiskowo zapowiadają się wyścigi katamaranów klasy A. To nowoczesna klasa, w której wprowadzane są innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. Łódki „latają”, utrzymując się nad wodą tylko na foilach i sterach. W klasie A, oprócz klasyfikacji Open, nagrodzeni zostaną także najlepsi zawodnicy w kategoriach: Junior, Master, Grand Master i Classic. Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja w klasach Open Młodzież i Hobie Cat 16, w których ścigać się będzie cały Catamaran Youth Team Poland.

Równocześnie, na tym samym akwenie, odbywać się będą regaty Sopot Finn Cup. W klasie Finn dodatkowo wyodrębniona będzie klasyfikacja Finn Classic.

Regaty widoczne będą z sopockiego molo oraz z sopockich plaż. Start w piątek o godz. 12, a w sobotę i niedzielę o godz. 11. W niedzielę o godzinie 14 odbędzie się parada katamaranów i Finnów przy sopockim molo. 

Mistrzostwa Polski Katamaranów 2015 oraz regaty Sopot Finn Cup – zawiadomienie o regatach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ