< Powrót
11
sierpnia 2019
Tekst:
UKS Navigo
Zdjęcie:
Rafał Czepułkowski/FotoSurf
katamaranów

Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2019 zakończone

44 dwukadłubowe jednostki z Polski i zagranicy ścigały się w Mistrzostwach Polski Katamaranów Sopot 2019, które odbyły się w dniach 9-11 sierpnia. W silnych i bardzo zmiennych warunkach wiatrowych komisja regatowa przeprowadziła 9 zaplanowanych wyścigów dla każdej z klas. Zawodnicy ścigali się w klasach A, F-18, Open oraz Topcat (dla klasy Topcat regaty nie miały rangi Mistrzostw Polski). 

W klasie Topcat zwyciężyli Jarosław Wachowiak i Marek Śmiglak z JKW Poznań, przed Marianem Tobysem i Jakubem Drygasem TopCat-Team Polska oraz Piotrem Liszkiem i Malwiną Wilk TopCat-Team Polska.

W klasie Open dominowała młodzież. I miejsce zajęli Aleksandra Soczyńska i Filip Kokot z UKS Navigo Sopot, II miejsce zdobyli Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka z UKS Navigo Sopot, a III miejsce wywalczyli Paweł Pepliński i Natan Hetmańczyk z klubu Port Mechelinki.

W klasie F-18 zwyciężyli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński z YPK Warszawa, przed Arkiem Piernickim i Michałem Kraskowskim z UKS Navigo  Sopot oraz przed Łukaszem Wroczyńskim i Rafałem Schleiferem (UKS Navigo Sopot/LSYP ACTIVE).

W najliczniejszej klasie A (20 jednostek) I miejsce zdobył Tymoteusz Bendyk UKS Navigo Sopot, II miejsce wywalczył Dave Shaw – Nelson Yacht Club Nowa Zelandia, III miejsce zdobył Maciej Żarnowski z UKS Navigo Sopot. Mistrzostwo Polski w kategorii A-class CLASSIC zdobył Marek Żebrowski z UKS Navigo Sopot. Ponadto w tej klasie wyróżniono – pierwszego zawodnika w kategorii junior – Andrzeja Senkusa UKS Navigo Sopot, pierwszą kobietę– Ewę Górską UKS Navigo Sopot, pierwszego zawodnika w kategorii Master – Seweryna Krajewskiego UKS Navigo Sopot, pierwszego grand mastera – Jacka Noetzel UKS Navigo Sopot, pierwszego great grand mastera – Vladislava Ptasnika z ALT FZOT Czechy. Dla klasy A Mistrzostwa Polski były sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się za dwa tygodnie w Weymouth w Wielkiej Brytanii.

Mistrzostwa Polski Katamaranów Sopot 2019 odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Tradycyjnego łososia na grill regatowy ufundowała firma ALMAR.

Były to ostatnie regaty organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo Sopot w tym sezonie żeglarskim.

 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ