< Powrót
1
października 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Robert Hajduk
Polski klas olimpijskich
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński podczas mistrzostw.

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich zakończone

W gdańskich Górkach Zachodnich zakończyły się w niedzielę 30 września mistrzostwa Polski klas olimpijskich. Zawody trwały cztery dni.

W rozpoczętych w czwartek 27 września mistrzostwach Polski klas olimpijskich wystartowali najlepsi krajowi zawodnicy klas 470, 49er, 49erFX, Finn, Laser Standard, Laser Radial, Nacra 17 i RS:X. W sumie stu sześćdziesięciu sześciu zawodników.

W klasie 470 zwyciężyły Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar (SEJK Pogoń Szczecin/UKŻ Wiking Toruń), drugie miejsce zajęli Maciej Sapiejka i Dominik Janowczyk (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS), a trzecie Michał Wysocki i Paweł Wysocki (LKŻ Sława/KS AZS AWFiS Gdańsk).

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk) okazali się najlepsi w klasie 49er, wyprzedzając różnicą siedmiu punktów Dominika Buksaka i Szymona Wierzbickiego (KS AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań). Ostatnie miejsce na podium zajęli Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (YKP Gdynia). W klasie 49erFX wystartowały tylko trzy załogi – pierwsze były Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/KS AZS AWFiS Gdańsk), drugie Sandra Jankowiak i Emilia Zygarłowska (OŚ AZS Poznań/JKW Poznań), a trzecie Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UMW Olsztyn).

W klasie Finn mistrzostwo Polski zdobył Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski), drugi był Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń), a trzeci Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia). Z kolei w Laserze Standardzie zwyciężył Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), drugi był Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), a trzeci Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin). W Laserze Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) wygrała przewagą tylko dwóch punktów z Magdaleną Kwaśną (Chojnicki Klub Żeglarski). Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława).

W klasie RS:X kobiet mistrzostwo zdobyła Zofia Klepacka (Legia Warszawa), druga była Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a trzecia Kamila Smektała (YKP Warszawa). Wśród mężczyzn zwyciężył Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), srebrny medal zdobył jego klubowy kolega Maciej Kluszczyński, a brązowy Aleksander Przychodzeń (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W klasie Nacra 17 zmierzyły się tylko dwie nasze załogi, obie z UKS Navigo Sopot. Pierwsze miejsce zajęli Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska, a drugie Jakub Surowiec i Katarzyna Goralska.

Wyniki mistrzostw Polski klas olimpijskich

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła