< Powrót
29
lipca 2016
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Bartosz Modelski/ Sail spotting

Mistrzostwa Polski Omeg: burza na początek

Jakub Marciniak z AZS Politechniki Gdańskiej w grupie Sport i Jarosław Cieślak z Klubu Wodnego Enif Częstochowa w grupie Standard prowadzą w Mistrzostwach Polski w klasie Omega o Puchar Juliusza Sieradzkiego. Z powodu potężnej nawałnicy 29 lipca, pierwszego dnia regat, udało się zorganizować tylko jeden wyścig.

Organizatorzy planowali przeprowadzić cztery biegi, ale na przeszkodzie stanęła pogoda. Wkrótce po zakończeniu pierwszego, nad Puck napłynęły czarne chmury i rozpętała się burza. W tej sytuacji sędzia główny odroczył kolejne starty, a przed godziną 16 zadecydował o zakończeniu pierwszego dnia regat.

W jedynym przeprowadzonym w piątek wyścigu w grupie Standard triumfował sternik Jarosław Cieślak (Klub Wodny Enif Częstochowa), za nim uplasował się Przemysław Witkowski z teamu Lira z Kościańskiego Klubu Żeglarskiego oraz Mariusz Wypych z teamu Lavela Sails Częstochowa.

– Chciałbym, żeby reszta wyścigów też tak się skończyła – mówi Jarosław Cieślak, lider grupy Standard. – Jesteśmy załogą, która lubi silny wiatr, więc dzisiejsze warunki nam sprzyjały.

W grupie Sport najlepszy był team Jakuba Marciniaka (AZS Politechniki Gdańskiej), który wyprzedził Kamila Ortyla (Vector Sails Gdańsk) i Tomasza Micewicza (Procad Racing Team Gdańsk).

W mistrzostwach wystartowało 48 jachtów z całej Polski. Potrwają do niedzieli, 31 lipca. Organizatorem jest Pomorski Związek Żeglarski we współpracy z Polskim Związkiem Klasy Omega i Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Pucku. Patronat medialny sprawuje Żeglarski.info.

Wyniki: Sport  Standard

Fotorelacja

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ