< Powrót
29
sierpnia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
SailingNet
Najlepsi Optimiści, od lewej: Paulina Rutkowska, Adam Turczynowicz i Piotr Grabski.

Mistrzostwa PSKO gr. B szczęśliwe dla Pomorzan

Ponad 400 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie zakończonego w niedzielę, 27 sierpnia Pucharu Niegocina – Mistrzostw Optimistów grupy B. Regaty rozgrywane były w Giżycku, a największe triumfy święcili żeglarze z Pomorza.

Tak liczna stawka zmusiła organizatorach do podzielenia uczestników na pięć, kolejno startujących grup. Wyzwanie logistyczne było ogromne, ale sędziowie poradzili sobie z nim bez problemów. W ciągu trzech dni udało się rozegrać osiem wyścigów dla grupy Złotej, Srebrnej i Brązowej, a siedem dla pozostałych dwóch.

– Przez pierwsze dwa dni utrzymywała się jednolita aura, a warunki na wodzie były bardzo dobre – relacjonuje Dariusz Dołęga, trener koordynator pomorskiej Kadry Wojewódzkiej Młodzików. – Trzeciego dnia padał deszcz, a zwroty wiatru wynosiły momentami 180 stopni. Dlatego przeprowadzono tylko dwa wyścigi. Trzeba przyznać, że Pomorze zaprezentowało się w Giżycku bardzo dobrze. Nasze żeglarki i żeglarze zajęli siedem miejsc w pierwszej dziesiątce klasyfikacji ogólnej, z czego czwórka to reprezentanci YKP Gdynia.

Regaty wygrał Adam Turczynowicz (KS Spójnia Warszawa). Druga była (pierwsza wśród dziewcząt) Paulina Rutkowska (YKP Gdynia). Na trzecim miejscu uplasował się Piotr Grabski (SYC Zefir-Drakkar Poraj).

Więcej o regatach i wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ