< Powrót
19
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
James Tomlinson/World Sailing
Świata Juniorów
Kacper Paszek i Bartek Reiter podczas wyścigu.

Mistrzostwa Świata Juniorów 2018: Polacy bliscy zdobycia medali

Świetnie spisują się nasi reprezentanci na półmetku Mistrzostw Świata Juniorów w Corpus Christi. Po trzech dniach trzecie miejsce zajmują Kacper Paszek i Bartek Reiter oraz Wiktoria Gołębiowska.

Kacper Paszek i Bartek Reiter, żeglarze z Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, na mistrzostwach pływają bardzo równo. Dzięki temu, choć żadnego wyścigu nie ukończyli w pierwszej trójce, zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji klasy 420 chłopców.

Z dobrej strony pokazała się Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), z trzecią lokatą w klasie Laser Radial dziewcząt. Świetnie spisują się także nasi windsurferzy z SKŻ Ergo Hestia Sopot. W rywalizacji RS:X dziewcząt Weronika Marciniak jest na piątym miejscu, a wśród chłopców Aleksander Przychodzeń na czwartym.

Kontaktu z czołówką nie tracą nasi reprezentanci w klasie 29er. Wśród dziewcząt Wiktoria Lehmann i Maja Micińska są dziesiąte, a wśród chłopców Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński (obie załogi z YKP Gdynia) na osiemnastej pozycji.

W rywalizacji katamaranów Nacra 15 Tymoteusz Cierzan i Katarzyna Piernicka (UKS Navigo Sopot) zajmuję dziewiętnastą lokatę, a w klasie Laser Radial chłopców Łukasz Machowski (MKS Dwójka Warszawa) czterdziestą dziewiątą.

Wyniki naszych reprezentantów przełożyły się na miejsce w klasyfikacji narodów. Polska jest na czwartym miejscu, ustępując Stanom Zjednoczonym, Nowej Zelandii i Włochom. W mistrzostwach rywalizuje 382 zawodników z 66 państw.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ