sierpnia 2018
Jędrzej Szerle
Patrik Pollak
Techno 293

Mistrzostwa świata w klasie Techno 293 i Techno 293 Plus: Polacy o włos od medali

Czwarte miejsce na zakończonych w sobotę 11 sierpnia mistrzostwach świata w klasie Techno 293 zajęli Aleksandra Wasiewicz w grupie U15 oraz Kamil Manowiecki w grupie U17.

W rozgrywanych w łotewskiej Lipawie mistrzostwach świata klas Techno 293 oraz Techno 293 Plus wystartowało blisko trzydziestu Polaków. I choć nie udało nam się zdobyć ani jednego medalu, to na wyniki naszych reprezentantów zdecydowanie nie można narzekać.

W zmaganiach klasy Techno 293, w grupie Youth – U17 czwarte miejsce zajął Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot), którego od brązowego lub srebrnego medalu dzieliło tylko kilka punktów. Kolejny z naszych zawodników w tej grupie wiekowej – Michał Polak z Gdańskiego Klubu Żeglarskiego – był dwudziesty drugi. Kolejni nasi reprezentanci zajęli dalsze lokaty. Wśród dziewcząt z Polek najlepszy były Karina Filip (GKŻ), która mistrzostwa ukończyła na szesnastej lokacie, oraz Agata Zych (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która była dwudziesta.

Wśród grupie Junior – U15 blisko podium była Aleksandra Wasiewicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która w mistrzostwach zajęła czwarte miejsce. Trzynasta była jej klubowa koleżanka Linda Falkiewicz, a siedemnasta Wiktoria Giec (YKP Warszawa). Wśród chłopców bardzo dobrą siódmą lokatę zajął Konrad Machura (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Dwunasty był Krzysztof Żarnowski, szesnasty Milo Sołomko (obaj SKŻ Ergo Hestia Sopot), a dziewiętnasty Filip Dmochowski (Gdański Klub Żeglarski).

Nasz jedyny reprezentant w mistrzostwach świata Techno 293 Plus, Adam Żarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot), zajął jedenaste miejsce w grupie U19.