< Powrót
20
października 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Fb/Club Nautic Salou

Mistrzostwa Świata Techno 293: Czy będzie medal?

36 Polaków rozpocznie 23 października w Salou w Hiszpanii walkę w grupie 340 zawodników windsurfingowej klasy Techno 293. Na co nas stać?

W ubiegłorocznym sezonie polscy zawodnicy zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce, ale medal – brązowy – zdobyli tylko raz. Wywalczyła go na rozgrywanych w Sopocie mistrzostwach Europy Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W tegorocznych europejskich zmaganiach w Lorient we Francji najlepsi nasi reprezentanci również plasowali się pod koniec pierwszej dziesiątki. Trener Robert Pellowski mówił wówczas, że jego podopieczni mają prędkość i technikę, ale przed mistrzostwami świata muszą popracować nad taktyką i strategią. Zobaczymy, czy w Salou przyniesie to medale.

W mistrzostwach świata wystartuje 340 zawodników z 30 krajów, w tym 36 Polaków. W Hiszpanii popłyną m.in. Karina Filip (Gdański Klub Żeglarski), Krzysztof Żarnowski, Jakub Sykuła i Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Pełna lista uczestników

Uroczyste otwarcie ME nastąpi w sobotę 21 października o godzinie 19.30, a wyścigi rozpoczną dwa dni później. Ceremonia rozdania nagród zaplanowana jest na sobotę 28 października na godzinę 19.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła