< Powrót
12
października 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Fb 29er Team POL Matias Capizzano
Tegoroczne MŚ w Medemblik, na których Aleksandra Melzacka i Maja Micińska z Yacht Klubu Polski Gdynia zajęły drugie miejsce w klasyfikacji kobiet.

Mistrzostwa Świata w klasie 29er w Gdyni!

11 października Międzynarodowe Stowarzyszenie Klasy 29er zadecydowało, że mistrzostwa świata w tej klasie w 2019 roku odbędą się w Gdyni. Impreza zorganizowana zostanie w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

– Przygotowaliśmy wniosek o przyznanie organizacji mistrzostw, wysłaliśmy go wraz z prezentacją do Międzynarodowego Stowarzyszenia Klasy 29er i wczoraj zapadła decyzja, że odbędą się one w Polsce – mówi Tomasz Chamera, wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego ds. sportu. – Konkurowaliśmy z Hiszpanami.

29er jest popularną, dwuosobową klasą przygotowawczą. W tym roku na starcie mistrzostw świata tej klasy w holenderskim Medemblik stanęło 228 załóg. Decyzja o organizacji mistrzostw w Gdyni z pewnością cieszyć może miasto i naszych reprezentantów w tej klasie, na co dzień trenujących w Yacht Klubie Polski Gdynia.

– Gdynia była jak zawsze chętna do organizacji mistrzostw – dodaje Tomasz Chamera. – Zakładamy, że odbędą się one w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

– Taka wiadomość to sygnał, że doceniają nas w żeglarskim światku – mówi Szymon Makowski, trener 29er w YKP Gdynia. – Będziemy starali się tak przygotować naszych reprezentantów, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Znamy dobrze gdyński akwen i mamy możliwość trenowania tutaj cały rok, co daje nam lekki handicap, ale rywalizować będziemy ze świetnymi żeglarzami.

Nie jest to jedyna impreza szczebla mistrzowskiego, która w najbliższych latach odbędzie się w Gdyni. W 2017 roku przeprowadzone zostaną tu mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser Radial, w 2018 roku mistrzostwa świata w klasie 505 i mistrzostwa świata juniorów w klasie Laser Standard i 4,7, a w 2019 mistrzostwa świata ISAF. Jest też duża szansa na organizację mistrzostw Europy żeglarzy niepełnosprawnych w 2017 roku.

List – zawiadomienie

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ