< Powrót
16
lutego 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jon West Photography
świata w klasie Laser Standard
Tadeusz Kubiak podczas wyścigów w Melbourne.

Mistrzostwa świata w klasie Laser Standard: Wracamy bez medali

Nie udały się naszym reprezentantom zakończone w niedzielę 16 lutego mistrzostwa świata w klasie Laser Standard. Najlepszy z Polaków, Tadeusz Kubiak, zajął dopiero trzydzieste ósme miejsce.

Stu dwudziestu czterech zawodników rywalizowało od wtorku 11 lutego w mistrzostwach świata Laserów Standardów w Melbourne w Australii. Polskę reprezentowało dwóch członków SEJK Pogoń Szczecin – Tadeusz Kubiak i Jakub Rodziewicz. Regaty były niełatwe zarówno dla organizatorów, jak i zawodników – przez brak wiatru i letnie burze trzeba było przesuwać i odwoływać wyścigi.

Początek imprezy był udany dla naszych reprezentantów – pierwszego dnia Tadeusz Kubiak zajął w wyścigach ósme i pierwsze miejsce, dzięki czemu był szósty w klasyfikacji generalnej. Nieco gorzej spisywał się Jakub Rodziewicz, który pierwszego dnia wyścigi kończył na 14 i 21 lokacie.

Niestety nasi reprezentanci nie utrzymali takiej dyspozycji w kolejnych dniach, przez co do złotej grupy awansował tylko Tadeusz, a Jakub rywalizację kończył w srebrnej. Ostatecznie Tadeusz Kubiak zajął w mistrzostwach trzydzieste ósme miejsce, a Jakub Rodziewicz czterdzieste piąte – a trzecie w srebrnej grupie.

Złoty medal zdobył Niemiec Philipp Buhl, srebrny Australijczyk Matt Wearn, a brązowy Chorwat Tonci Stipanović.

Wynik mistrzostw świata w klasie Laser Standard

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ