< Powrót
20
lutego 2016
Tekst:
Natalia Majcher
Zdjęcie:
Michalina Kaczmarek / RSXteam
POL 21 - Małgorzata Białecka, POL 8 - Zofia Noceti-Klepacka.

Mistrzostwa Świata w klasie RS:X w Izraelu

Polskę podczas mistrzostw będzie reprezentować siedmiu zawodników i aż dziewięć zawodniczek, w tym czworo olimpijczyków. Tym razem akwen regat nietypowo zaskoczył naszych deskarzy.

Mistrzostwa odbywają w Ejlacie (ISR) na Zatoce Akaba, której wybrzeża należą do czterech państw: Izraela, Jordanii, Egiptu i Arabii Saudyjskiej. Zawodnicy muszą mieć się na baczności, aby nie wypłynąć poza terytorium Izraela.

– Trasa regat będzie ustawiana stosunkowo blisko brzegu, ponieważ dalej jest zbyt głęboko – relacjonuje Cezariusz Piórczyk, trener główny kadry narodowej w klasie RS:X. – Im bliżej brzegu, tym wiatr może bardziej zaskakiwać zawodników. Ułatwieniem natomiast będzie płaska woda. W ramach bezpośredniego przygotowania część zawodników była w Ejlacie na zgrupowaniu treningowym, a część na regatach Pucharu Świata w Miami. Oba zadania przebiegły pomyślnie. Niespełna cztery miesiące temu zakończyliśmy poprzednie Mistrzostwa Świata w Omanie, w związku z czym forma jest podtrzymana. Dla Gosi Białeckiej i Piotrka Myszki, którzy będą reprezentować nas w Rio jest to kolejny etap przygotowań. Dla pozostałych zawodników natomiast, mistrzostwa są główną imprezą tego sezonu i będą tu walczyć o jak najlepszy wynik. Jeżeli chodzi o warunki wietrzne, to ekipa, która tu trenowała miała kilka dni słabego wiatru, ale i siedem dni warunków ślizgowych. Spodziewamy się więc wszystkiego i na wszystko jesteśmy przygotowani. Mamy nadzieję, że nic nas nie zaskoczy.

Reprezentacja Polski będzie jedną z liczniejszych. Na starcie poza naszymi reprezentantami na Rio, zobaczymy między innymi brązowych medalistów z igrzysk w Londynie: Przemysława Miarczyńskiego i Zofię Noceti-Klepacką.

Regaty oficjalnie rozpoczęły się dziś, 20 lutego od zgłoszeń i pomiarów sprzętu. Na jutro planowana jest kontynuacja rejestracji zawodników, wyścig próbny i ceremonia otwarcia. Od poniedziałku, od godziny 11 czasu lokalnego (10 polskiego) mają zacząć się właściwe mistrzostwa, czyli pierwsze wyścigi. Zawody zakończą się w sobotę.

Strona regat: http://www.rsxclass.com/worlds2016/

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ