< Powrót
26
października 2015
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Alessandro Spiga

Młodzi deskarze walczą o mistrzowskie tytuły

W Cagliari rozpoczęły się dziś (26 października) Mistrzostwa Świata klasy Techno 293. Polska ekipa należy do najliczniejszych, na Sardynii mamy 25-osobową reprezentację. Ogółem w mistrzostwach startuje ponad 300 zawodników i zawodniczek.

Czy liczebna przewaga przełoży się na dobre rezultaty, przekonamy się w najbliższych dniach. Na razie, po pierwszym regatowym dniu, w kategoriach dziewcząt i chłopców poniżej 15 lat, nasi najlepsi zawodnicy zajmują miejsca w pierwszej dwudziestce.

15 pozycję wywalczył Jakub Sykuła (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a Adam Żarnowski (GKŻ Gdańsk) zajmuje miejsce 17. Pozostali Polacy znaleźli się na dalszych pozycjach. Wyścig pierwszego dnia w tej kategorii wygrał Francuz Fabien Pianazza.

Nasze reprezentantki w kategorii U15 otwierają trzecią dziesiątkę zestawienia. Agata Zych i Maja Kuchta (obie SKŻ Ergo Hestia Sopot) uplasowały się kolejno na 21 i 22 miejscu. Zwyciężczynią jest Francuzka Heloise Macquaert.

Po pierwszym dniu regat Aleksander Przychodzeń jest piętnasty w kategorii chłopców do lat 17 i wyprzedza kolejnego Polaka w tej stawce, Bartosza Pawłowskiego (obaj SKŻ Ergo Hestia Sopot), który zajmuje miejsce 35. W tej kategorii prowadzi Gonzalo Boronat Suay z Hiszpanii.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ