< Powrót
23
stycznia 2018
Tekst:
lwn
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Młodzi nawigatorzy z dyplomami

W piątek, 19 stycznia zakończyły się prowadzone w Pomorskiej Szkole Żeglarstwa i Edukacji Morskiej (PSŻiEM) warsztaty „Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej”.  

Przez dwa tygodnie uczniowie, wraz ze swoimi nauczycielami, uczyli się posługiwania przyborami nawigacyjnymi, określania pozycji geograficznej, wykreślania kursu na mapie morskiej i tworzenia zapisów w dzienniku jachtowym.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał certyfikat uprawniający do udziału w konkursie, w którym zostanie wyłoniony Pomorski Mistrz Nawigacji. Jego finał odbędzie się 14 marca 2018 r. w Słupskim Inkubatorze Technologicznym (Słupsk, ul. Portowa 13B).

W warsztatach uczestniczyło 112 uczniów z klas VI i VII, wraz z opiekunami. Pracowali w czteroosobowych zespołach (troje uczniów i opiekun). Reprezentowali szkoły z Gdańska, Sopotu, Gdyni i Wejherowa, a także z odleglejszych miejscowości województwa pomorskiego – Starej Huty, Korzeniewa k. Kwidzyna, Dobrzewina – Karczemek, Kmiecina k. Nowego Dworu Gdańskiego, Lipusza, Jeleńskiej Huty, Żukowa, Szemuda, Wocławia i Łeby.

Wobec dużego zainteresowania projektem, organizatorzy – Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, PSŻiEM oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku – podjęli decyzję o przeprowadzeniu jeszcze jednej edycji warsztatów w Gdyni,  w terminie 15 i 21 lutego oraz 22 lutego w Chojnicach. Można się zgłaszać.

Warsztaty w Gdyni

Warsztaty w Chojnicach

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ