< Powrót
27
listopada 2015
Tekst:
Mirosław Laskowski, trener ChKŻ
Zdjęcie:
Mirosław Laskowski

Młodzi zawodnicy CHKŻ trenują w Hiszpanii

W tym roku zawodnicy Laser Team Chojnickiego Klubu Żeglarskiego postanowili przepracować zimę w Hiszpanii. W czasie trzech zgrupowań w Torrewieja. Właśnie zakończyło się pierwsze z nich.

Po blisko dwóch dobach w samochodzie i niemal trzech tysiącach kilometrów podróży, w czwartek 12 listopada, dotarli w do celu – Real Club Nautico Torrevieja. Piękna marina, mnóstwo jachtów, a co najważniejsze letnia pogoda. Po rozpakowaniu sprzętu – zasłużony odpoczynek.

Od piątku rozpoczęły się treningi. Aura sprzyjała kilkugodzinnej pracy na wodzie. Zmienne warunki wietrzne, zróżnicowane zafalowanie, popołudniowa bryza powodowały, że trenowali średnio po sześć godzin dziennie.

Akwen wymagający, ale dający możliwość codziennych ćwiczeń i doskonalenia umiejętności. Rano intensywny rozruch, zajęcia na plaży, praca w interwałach, a później poranna kąpiel w basenie. I tak przez dziesięć dni.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni w poniedziałek 23 listopada wieczorem wylądowali na lotnisku w Krakowie, gdzie przywitał ich lekki mróz i śnieg. Jeszcze tego samego dnia byli w domu, w Chojnicach.

Teraz szkoła, praca fizyczna na siłowni i 26 grudnia powrót do Torrevieja. Trzecie zgrupowanie odbędzie się w dniach 15-25 lutego, a jeśli w marcu będzie za zimno na Gardzie, pojadą do Hiszpanii po raz czwarty.

Akcja została dofinansowana przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ