< Powrót
26
czerwca 2017
Tekst:
jsz/mat. prasowe
Zdjęcie:
Hanna Kajeta

Młodzi żeglarze walczyli o Puchar Burmistrza Kartuz

W niedzielę 25 czerwca zakończył się 11. Puchar Burmistrza Kartuz. W regatach wystartowało ponad 70 zawodników z klas Optimist, Cadet, Vaurien, Omega i Laser Standard.

Dwudniowe zawody, mimo deszczu upłynęły przy bardzo sprzyjających warunkach, dzięki czemu udało się rozegrać aż siedem wyścigów. Największe emocje sportowe i rywalizację można było zobaczyć wśród Optimistów gr. B, które walczyły o punkty w ramach rankingu PSKO.

W klasie Optimist gr. 0, w której odbyły się dwa biegi, najlepsza była Hanna Wasilewska. Drugie miejsce, z taką samą liczbą punktów, przypadło Marysi Kurowskiej. Trzecia była Anna Smól (wszyscy UKŻ Lamelka Kartuzy). W Optimist gr. B triumfowali reprezentanci Yacht Klubu Stal Gdynia. Pierwsze miejsce zajęła Zofia Czerniawska, a drugie Alicja Tutkowska. Trzeci był Igor Wójcik.

W klasie Omega zwyciężył Wojciech Wysocki z Jakubem Manistą i Dominiką Reuther, drugi był Marcin Kowalka z Arturem Rompcą i Pauliną Grubą (wszyscy ŻUKS Stężyca), a trzeci Jacek Karolczak z Aliną i Tobiaszem Karolczakami (UKŻ Lamelka Kartuzy).

W rywalizacji Vaurienów najlepsza była załoga z UKS Wiking Kamienica Królewska – Adrian Wenta i Grzegorz Toruńczak, w Laserze Standardzie Mateusz Godlewski (UKS Tolkmicko), a w Cadetach Laura Czapiewska i Sylwester Cybulski (ŻUKS Stężyca).

W sumie w regatach wzięło udział ponad 70 młodych żeglarzy z klubów z całego Pomorza – Gdyni, Gdańska, Sopotu, Koszalina, Stężycy, Kamienicy Królewskiej, Garczyna i Tolkmicka. Puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczyli zawodnikom burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński i prezesem UKŻ Lamelka Mirosław Plichta. Specjalny puchar trafił do najmłodszej zawodniczki regat – 4,5-letniej Viktorii Kurowskiej.

Organizatorem regat był Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy.

Wyniki: Puchar_Burmistrza_Kartuz_2017_wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ