< Powrót
4
października 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Pedro Martinez/Sailing Energy/World Sailing
Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie
Lidia Sulikowska jest naszą reprezentantką w klasie Techno 293+ kobiet.

Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie 2018: Trójka polskich żeglarzy popłynie w Buenos Aires

Ponad 4000 sportowców rozpocznie w sobotę 6 października Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Nie zabraknie wśród nich żeglarzy, którzy popłyną w trzech klasach.

III Letnie Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie – dwanaście dni zmagań dla młodych zawodników między 15 a 18 rokiem życia – rozpoczynają się już 6 października. Na 241 medalowych konkurencji pięć będzie żeglarskich: Techno 293+ kobiet i mężczyzn, kiteboarding – IKA Twin Tip Racing kobiet i mężczyzn oraz Nacra 15.

W windsurfingowej klasie Techno 293+ kobiet i mężczyzn wystartują 24 zawodniczki i tyle samo zawodników. Wśród nich znajdzie się dwójka Polaków – Lidia Sulikowska i Kamil Manowiecki, oboje z SKŻ Ergo Hestia Sopot.

Mniej liczna będzie rywalizacja w kitesurfingu, gdzie wystartuje łącznie 24 zawodników i zawodniczek. Polska będzie reprezentowana tylko w konkurencji kobiet za sprawą Oliwii Hlobuczek z MKR Tramp Mielno. W grupie mężczyzn oraz w zmaganiach katamaranów Nacra 15 naszych zawodników zabraknie.

Zmagania w klasie Techno 293+ rozpoczną się w niedzielę 7 października i potrwają do piątku 12 października, a w klasie IKA Twin Tip Racing w poniedziałek 8 października i potrwają do soboty 13 października.

Strona Igrzysk

PODZIEL SIĘ OPINIĄ