< Powrót
13
października 2018
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Zdjęcie:
Matias Capizzano / World Sailing
Młodzieżowe IO

Młodzieżowe IO: windsurferzy kończą w dziesiątce

Lidia Sulikowska i Kamil Manowiecki zajęli kolejno dziewiąte oraz dziesiąte miejsce w windsurfingowej klasie Techno 293+ podczas młodzieżowych igrzysk olimpijskich, które odbywają się w Buenos Aires. Z kolei do półfinału w Kiteboardingu awansowała Oliwia Hłobuczek, która jest siódma.

W piątek 12 października zakończyła się rywalizacja w windsurfingowej klasie Techno 293+ podczas III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w argentyńskim Buenos Aires. Przy 8 węzłach wiatru przeprowadzono po jednym planowanym wyścigu dla deskarzy, który zakończył zmagania w tej klasie. Warunki jednak nie pozwoliły na rozegranie choćby jednego wyścigu w Kiteboardingu.

W ostatnim wyścigu w klasie Techno 293+ ósme miejsce zajęła Lidia Sulikowska (SKŻ ERGO Hestia Sopot) i utrzymała dziewiątą pozycję na koniec zawodów. Pierwsza linię mety minęła prowadząca od początku regat Włoszka Giorgia Speciale, potwierdzając swoją dominację w tej imprezie. Reprezentantka Włoch już dzień wcześniej zapewniła sobie złoty medal, wypracowując dużą przewagę nad rywalkami. Srebrny medal wywalczyła Manon Pianazza z Francji, która straciła do triumfatorki aż osiemnaście punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Jana Reżniokowa.

Wśród chłopców dziewiąty na metę wpłynął Kamil Manowiecki (SKŻ ERGO Hestia Sopot), co wystarczyło do przesunięcia się w ogólnej klasyfikacji z lokaty jedenastej na dziesiątą. Zwyciężył Grek Kalpo Kalpogiannakis, który w sobotę przypłynął siódmy, ale i tak drugiego w całej imprezie Włocha Nicolo Rennę wyprzedził o trzynaście punktów. Z brązowego medalu cieszył się Finn Hawkins z Wielkiej Brytanii.

W Kiteboardingu nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu i tym samym zajmująca siódmą pozycję Oliwia Hłobuczek (MKR Tramp Mielno) awansowała do półfinału. Na sobotę zaplanowana jest zakończenie rywalizacji w tej klasie i Polka powalczy o finał. Liderką jest Niemka Alina Kornelli.

Decydujące zmagania kiteboardzistów zaplanowane są na sobotę na godzinę 12.03 czasu miejscowego (17.03 czasu polskiego).

PODZIEL SIĘ OPINIĄ