< Powrót
17
maja 2017
Tekst:
Zuzanna Mojska
Zdjęcie:
ŻPT

Mocne rozpoczęcie sezonu regatowego na Bałtyku

W ostatni weekend maja będziemy świadkami wyjątkowych regat na Zatoce Gdańskiej. Piąta edycja ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta została włączona w cykl regat o Puchar Bałtyku Południowego.

Znany jest już program tegorocznego wydarzenia. Regaty zainaugurowane zostaną w Sopocie. 25 i 26 maja trwać będą zapisy, rozegrany zostanie także trening  „North Sails Go 4 Speed”, a 27 maja jachty wypłyną na wodę, by wziąć udział w pierwszych startach.

– Zachęcam do udziału w treningu poprzedzającym start w regatach, 26 maja – mówi Michał Korneszczuk żeglarz regatowy i morski, przedstawiciel partnera ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – żaglowni North Sails w Polsce. – Po wyścigach przeprowadzona zostanie profesjonalna analiza, dzięki której załogi poznają swoje mocne i słabe strony.

Charakterystyczne dla ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest połączenie sportowej rywalizacji z integracją. Tradycyjnie w sobotę po wyścigach, odbędzie się impreza dla żeglarzy, w tym roku – na terenie malowniczo położonego ośrodka AZS Hotel Galion w Górkach Zachodnich. Najlepiej zintegrowana załoga, która wykaże się doskonałą koordynacją i w najkrótszym czasie pokona tor przeszkód, wygra beczkę rumu, ufundowaną przez patrona medialnego regat – portal Trojmiasto.pl.

ERGO Hestia Zeglarski Puchar Trojmiasta 5

– Integracja to znak rozpoznawczy tych regat już od pierwszej edycji – podkreśla Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. – Dbamy o wysoki poziom sportowy, o czym świadczy najlepiej włączenie ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta w cykl regat Pucharu Bałtyku Południowego. Jednakże to wydarzenie, to coś więcej niż regaty. Podczas trzech dni trwania imprezy załogi poznają się, jest czas do rozmów i wspólnej zabawy, co bardzo pozytywnie wpływa na atmosferę podczas całego sezonu.

28 maja z Górek Zachodnich załogi wypłyną, by wziąć udział w kolejnych wyścigach. Ceremonia dekoracji zwycięzców oraz zakończenia regat odbędzie się w Marinie Gdynia.

Program ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2017

Czwartek, 25maja:
11.00 – 18.00 – zapisy w Biurze Regat w Informacji Turystycznej w Sopocie (Plac Zdrojowy 2)

Piątek, 26 maja:
11.00 – otwarcie Mariny Sopot dla uczestników regat
11.00 – 19.00 – zapisy w Biurze Regat w Informacji Turystycznej w Sopocie (Plac Zdrojowy 2)
16.00 – 19.00 – trening North Sails Go 4 Speed
20.00 – odprawa sterników w Kawiarence Turystycznej (Plac Zdrojowy 2)
20.30 – analiza treningu North Sails

Sobota, 27 maja
11.00 – start do pierwszego wyścigu
18.30 – rozpoczęcie imprezy żeglarskiej w Gdańsku (w Górkach Zachodnich – AZS Hotel Galion)

Niedziela, 28 maja:
10.00 – start do pierwszego wyścigu
13.00 – dopłynięcie do Mariny Gdynia
14.00 – 15:00 ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat w Marinie Gdynia.

ERGO Hestia Żeglarski Puchat Trójmiasta to trzydniowe regaty na wodach Zatoki Gdańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, gospodarzami miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia, a patronem honorowym Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Szczegółowe informacje na temat regat znajdując się na stronie: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl oraz Facebooku

PODZIEL SIĘ OPINIĄ