< Powrót
13
lipca 2021
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Urząd Miasta i Gminy Stepnica

Morski Żeglarski Puchar Polski: jubileuszowe Regaty Stepnica

W X Regatach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica udział wzięły  34 jachty z ponad setką żeglarzy na pokładach. Obyły się one w sobotę 10 lipca.

Pogoda rano nie rozpieszczała, dlatego o godzinę przesunięto start. Później wiatry okazały się sprzyjające i wyścigi  przebiegły sprawnie. O bezpieczeństwo na wodzie dbała jednostka policji.

W związku z tym, że była to jubileuszowa edycja regat, przed nagrodzeniem tegorocznych uczestników przytoczono nieco  statystyk. Na przestrzeni 10 lat w regatach wystartowało 146 jachtów, ale w związku z tym, że niektóre z nich kilka razy, w sumie liczba startujących jachtów wynosi 386, a uczestników prawie 1100.

Specjalne podziękowania od burmistrza Andrzeja Wyganowskiego za 10 lat startów w regatach otrzymał  kapitan jachtu „Res Navalis” Marek Krzysztoszek. A także startujący również dziesięciokrotnie, ale na różnych jachtach Grzegorz Dobies.

Wyrazy wdzięczności popłynęły w stronę Piotra Stelmarczyka, który był sprawcą reaktywacji Regat o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica w roku 2012 i który w pierwszych latach promował i wspierał imprezę organizacyjnie. W tym roku Piotr płynął na „ Solano”. Za wsparcie przy organizacji regat i ich promocję  burmistrz podziękował również Sławomirowi Turniakowi, który był inicjatorem Pucharu przejściowego im. Kapitana Roberta Hilgendrofa i który niewątpliwie mobilizuje środowisko żeglarskie do  udziału w regatach i współorganizacji.

W tegorocznych X Regatach Stepnica w grupie KWR I pierwsze miejsce zdobył „Mescalero”  z kapitanem Radosławem Okińskim, a w KWR II „Trzeci” z Krzysztofem Dąbrowskim na czele. W grupie Open I wygrał debiutujący „Maxi Fun” Gustava Gressela, a w najliczniejszej grupie Open II najszybszy był  Tomasza Odzioba na „Black Caravela”. Wśród  trzech samotnych żeglarzy pierwszy finiszował Artur Burdziej na „Harrym”.

Puchar przechodni im. Kapitana Roberta Hilgendrofa – do zdobycia w grupie KWR II – trafił do kapitana  „Trzeciego” Krzysztofa Dąbrowskiego.

Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali  statuetki, a wszyscy uczestniczący dyplomy za udział w regatach. Zdobywcom ostatnich miejsc przyznano dodatkowe dyplomy i kotwice w nawiązaniu do  tegorocznego żeglarskiego hasła Dni  Stepnicy „Zarzuć kotwicę,  poznaj Stepnicę” .

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ