< Powrót
31
lipca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
Cezary Spigarski/OficynaMorska.pl
mistrzostwa Polski

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski – duety na start!

7 sierpnia wystartują Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC Załóg Dwuosobowych. Regaty rozgrywane będą w ramach Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski oraz cyklu Off-Short Racing.

Na listę startową wpisało się na razie 7 załóg: Wiesław Krupski i Anna Król na jachcie „Four Winds” (YC Kielce), Paweł „Wilq” Wilkowski i Robert Kresło na jachcie „Vataha 2” (YKP Gdynia), Andrzej Zieliński i Mariusz Maćkowiak na jachcie „Quanta” (YC Conrada), Andrzej Kopytko i Anna Majewska na „Opolu” (Ocean17), Kuba Marjański i Artur Burdzej na „Busy Lizzy” (AKM Gdańsk), Konrad Smoleń i Krzysztof Glebow na jachcie „Caravela 950” (YKP Gdynia) oraz Michał Śliwa i Artur Skrzyszowski na „Barkamie”.

Najważniejszym punktem regat będzie wyścig główny na dystansie ok 240 Mm, który wystartuje 9 sierpnia o godz. 10. Rejestracja jachtów i ich inspekcja zaplanowana jest na 6 sierpnia.

Program regat

7 sierpnia, środa
godz. 10.00 – otwarcie regat, losowanie jachtów do wyścigu pokazowego, odprawa załóg, briefing SAR i meteo
godz. 11.30 – indywidualna prezentacja jachtów na wodzie
godz. 12.00 – start do wyścigu pokazowego
godz. 17.00 – start do wyścigu krótkiego

8 sierpnia, czwartek
godz. 12.00 – start do wyścigu średniego

9 sierpnia, piątek
godz. 10.00 – start do wyścigu długiego

10 sierpnia, sobota
godz. 20.00 – spotkanie żeglarskie

11 sierpnia, niedziela
godz. 12.00 – zakończenie regat i wręczenie nagród oraz wręczenie pamiątkowych trofeów za wyścig pokazowy

– Trofeum wyścigu głównego będzie Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego – mówi organizator regat Paweł Wilkowski. – Szkoda, że tak niewiele załóg przystąpi do rywalizacji, z drugiej jednak strony trzeba powiedzieć, że to dość wymagające regaty. Poza tym nie każdy jacht może w nich wziąć udział. Łódki startujące w tych wyścigach muszą posiadać świadectwo ORC International. Portem regat będzie Sopot, a jachtem wsparcia flagowa jednostka miasta „Alf” z Joasią Pajkowską i Alkiem Nebelskim na pokładzie. Zapraszamy wszystkich na start imprezy 7 sierpnia.

Cykl Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski jest częścią obchodów 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Honorowy patronat nad regatami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Mistrzostwa organizuje START-UP Paweł Wilkowski we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Żeglarski.info.

Kolejne regaty w ramach Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski to załogowe Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC, które odbędą się w dniach 22-25 sierpnia w Gdańsku.

Zawiadomienie o regatach

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ