< Powrót
15
maja 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Karol Kacperski

MOS Iława wygrywa inauguracyjną rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

Pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy zakończona. 12 załóg z całej Polski rywalizowało na sopockich wodach. Niekwestionowanym zwycięzcą został MOS Iława, drugie miejsce zajął Jacht Klub Kamień Pomorski, a podium zamknęli gospodarze – Yacht Club Sopot.

Piękne słońce, sopocka marina, rywalizacja na wysokim poziomie i dużo niespodzianek, tak w skrócie można podsumować pierwszą rundę Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2017.

PEZ Sopot 2017 05 14 Karol Kacperski 01

Mimo, że w sobotę trochę zabrakło wiatru, to łącznie, przez dwa dni, przeprowadzono 14 wyścigów. Pierwszy dzień regatowy stał przede wszystkim pod znakiem umiejętności i techniki żeglowania przy słabym wietrze, o wynikach decydowały niuanse. Załogi żeglowały w miarę równo, jednak najlepiej wypadła drużyna Karola Górskiego (MOS Iława), która w niedzielę potwierdziła znakomitą dyspozycję i ostatecznie wygrała pierwszą rundę Ekstraklasy.

– Po dwóch dniach ciężkich zmagań udało nam się wygrać – podsumowuje Karol Górski, MOS Iława. – Pierwszego dnia wiatr nas nie rozpieszczał, drugiego było już całkiem solidnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo jako drużyna wykonaliśmy świetną pracę. Polska Ekstraklasa to kwintesencja żeglarstwa, dużo wyścigów na krótkiej trasie, profesjonalne teamy, świetna oprawa, myślę, że spokojnie możemy się porównywać do naszych kolegów z Zachodu.

PEZ Sopot 2017 05 14 Karol Kacperski 02

Niezwykle emocjonująca była walka o drugie miejsce między Jacht Klubem Kamień Pomorski i gospodarzem regat, Yacht Clubem Sopot. O klasyfikacji decydowały praktycznie ostatnie wyścigi. Jednak ostatecznie to zespół Patryka Zbroi wygrał ostatni wyścig i tym samym uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Yacht Club Sopot ukończył regaty na trzecim miejscu. Na czwartym byli reprezentanci ze Szczecina – TŻR Szczecin, a na piątym debiutanci, świeżo reaktywowana sekcja żeglarska Legii Warszawa pod wodzą Jakuba Pawluka.

Wyniki I rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej:
1. MOS Iława
2. Jacht Klub Kamień Pomorski
3. Yacht Club Sopot
4. PMT TŻR Szczecin
5. Legia Warszawa
6. Yacht Club Gdańsk
7. Klub Port Mechelinki
8. JKM Gryf Gdynia
9. YC Sztag AWF Katowice
10. PŻKS DŻYGIT
11. Olsztyński Klub Żeglarski
12. Jacht Klub Wielkopolski Poznań

Kolejna runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej odbędzie się 24-25 czerwca w Świnoujściu. Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są firmy MT Partners i GSC Yachting przy współudziale Yacht Club Sopot i Towarzystwa Żeglarstwa Regatowego Szczecin oraz  przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na Facebooku.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ