< Powrót
16
stycznia 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Marta Dębska

Można się zgłaszać do kolejnego sezonu Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

Zgłoszenia do trzeciego sezonu PEŻ zostały otwarte. W ubiegłym roku w rozgrywkach udział wzięło 13 zespołów z całej Polski, rywalizujących w czterech imprezach w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie. Najlepszym klubem okazał się SŻ KU AZS Politechniki Gdańskiej, dowodzony przez Tymona Sadowskiego.

W tym roku organizatorzy zapowiadają kilka nowości, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Najważniejsze z nich to:
– rozegranie pięciu imprez PEŻ – nowa lokalizacja to Kołobrzeg;
– pierwsza impreza odbędzie się w maju w Sopocie, finał we wrześniu w Szczecinie;
– system zgłoszeń podzielony jest na dwie części – I etap dla klubów do tej pory uczestniczących, II etap – zgłoszenia otwarte dla wszystkich chętnych;
– do finału SCL w Porto Cervo można zakwalifikować się wyłącznie poprzez imprezy eliminacyjne w St. Petersburgu i St. Moritz.

Zgłoszenia do krajowych rozgrywek ruszyły 10 stycznia i zostały podzielone na dwie części:
– 10-31.01.2017 – dla dotychczasowych uczestników (zgłoszenie w tym terminie daje gwarancję uczestnictwa w Lidze)
– 01.02-31.03.2017 – zgłoszenia otwarte (decyduje kolejność zgłoszeń, do liczby 18 zespołów)

Rejestracji należy dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie http://ligazeglarska.pl/form/.

Zgłoszenie będzie ważne i zostanie zaakceptowane po przesłaniu formularza zgłoszeniowego oraz opłaceniu wpisowego do całej Ligi.

Rozgrywki zorganizowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu uprościć uczestnictwo klubom. Udział w regatach nie wiąże się z żadną logistyką jachtów, dostarczane są one i obsługiwane przez organizatorów.

Pierwsze cztery kluby Ligi, poza tytułami krajowymi, otrzymają prawo startu w światowych rozgrywkach Sailing Champions League. Tegoroczny finał Ligi Światowej ponownie odbędzie się w drugiej połowie września w jednym z najlepszych klubów żeglarskich w Europie – Yacht Club Costa Smeralda w Porto Cervo na Sardynii.

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są firmy MT Partners i GSC Yachting przy współudziale Yacht Club Sopot i Towarzystwa Żeglarstwa Regatowego PMT Szczecin oraz  przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na facebooku.

Kalendarz regat PEŻ w sezonie 2017:
13-14 maja  – Sopot
24-25 czerwca – Świnoujście
15-16 lipca – Kołobrzeg
19-20 sierpnia – Gdynia
09-10 września – Szczecin

 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ