< Powrót
12
maja 2021
Tekst:
Centrum Żeglarskie
Zdjęcie:
Centrum Żeglarskie
Regaty o Puchar Magnolii

Można się zgłaszać do udziału w Regatach o Puchar Magnolii

22-23 maja na wodach Zalewu Szczecińskiego odbędą się Regaty o Puchar Magnolii. Rywalizacja jest zaliczana do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego oraz Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.  Do 14 maja przyjmowane są elektroniczne zapisy dla jachtów balastowych.

Regaty o Puchar Magnolii mają długą historię. Od blisko dwudziestu lat odbywają się na jeziorze Dąbie i cieszą ogromnym zainteresowaniem. Patronką imprezy jest słynna szczecińska „Magnolia” – ponad 50-letni jacht zbudowany w Szczecińskiej Stoczni Jachtowej. Ta jednomasztowa jednostka typu Vega, której kadłub został wykonany z drewna, jest własnością miasta Szczecin. Sezon 2020 był ostatnim sezonem „Magnolii” na wodzie, w tym roku nie zostanie już zwodowana, co nie przeszkadza w  kontynuacji Regat o Puchar Magnolii.

Tegoroczne zawody rozegrane zostaną na Zalewie Szczecińskim, a bazą dla jachtów będzie Marina w Trzebieży. Wszyscy uczestnicy w ramach wpisowego będą mieli zagwarantowany bezpłatny postój w Marinie Trzebież od piątku do niedzieli.

W rywalizacji może wziąć udział każdy jednokadłubowy jacht morski, zdolny do żeglugi na akwenie regat. Regaty zostaną rozegrane w następujących klasach:

  • ORC
  • KWR I, KWR II
  • OPEN I – do 8 m, OPEN II – od 8,01

Podział na grupy może być inny. Klasy KWR I i KWR II mogą być połączone w jedną. Ostateczny podział na grupy nastąpi po zgłoszeniu jachtów i zostanie podany na liście startowej.

Zawiadomienie o regatach

Zgłoszenia będą przyjmowane drogą mailową: regaty@centrumzeglarskie.pl do 14.05.2021 r., a po tym terminie w biurze regat na przystani Port Jachtowy Trzebież w dniach: 21 maja w godzinach 18-20 oraz 22 maja w godzinach 8 – 8.30.

Regaty zostały objęte honorowym patronatem prezydenta miasta Szczecin Piotra Krzystka oraz marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Szczegółowe informacje na stronie www.centrumzeglarskie.pl w zakładce Regaty.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ